Renovace dřevěných podlah

Renovace dřevěných podlah, renovace parket, broušení dřevěných podlah, broušení parket, olejování podlah, olejování a refresh dřevěných podlah, čištění laminátových podlah, pastování dřevěných podlah, impregnace dřevěných podlah, voskování dřevěných podlah, impregnace laminátových podlah, impregnace dřevěného nábytku, odstranění šmouh a fleků z podlah zajistíme prostřednictvím profesionálních prostředků firmy BONA, Dr. Schutz Professional™, POLIBOY,SAICOS COLOUR, DEVA v rámci České republiky.

Renovace dřevěných podlah

Potřebujete zajistit odbornou a důkladnou renovaci dřevěných podlah včetně broušení, lakování, olejování či impregnace ve Vašem bytě, domě, kanceláři či  komerčních prostorách ve Vašem regionu?

Renovace dřevěných podlah Praha a okolí, renovace dřevěných Brno, renovace dřevěných podlah Plzeň, renovace dřevěných podlah Mělník, renovace dřevěných podlah Mladá Boleslav, renovace dřevěných  podlah Liberec, renovace dřevěných podlah Ústí nad Labem, renovace dřevěných podlah Děčín, renovace dřevěných podlah Kladno, renovace dřevěných podlah Benešov, renovace dřevěných podlah Beroun a jiné služby jsme připraveni zajistit ve Vašem regionu a Čechách do 48-mi hodin.

Řešíte právě problém s renovací či údržbou, čištěním nebo voskováním či impregnací parket či dřevěných plovoucích podlah v bytě, domě nebo kancelářích, obchodě, restauraci či kavárně nebo galerii? Ušetříme Vám nejen práci, ale čas i peníze. S našimi spolehlivými úklidovými pomocníky – speciálními bruskami, vysavači, mycími stroji a leštícími stroji máte záruku precizně vykonané práce a viditelného výsledku renovace – čištění – údržby dřevěné podlahy.

Renovaci dřevěných podlah, broušení parket a podlah, čištění a údržbu dřevěných podlah včetně voskování a impregnace prostřednictvím důkladného ručního či strojního čištění dřevěných podlah s následnou impregnací / voskováním laminátových, dřevěných a parketových podlah včetně doporučení vhodné pravidelné údržby jsme připraveni zajistit do 48 hodin od Vaší objednávky dle Vašich potřeb a přání.

Naším posláním je zajistit důkladnou renovaci dřevěných podlah od broušení parket, podlah až po čištění, impregnaci – voskování / olejování  a celkovou údržbu dřevěných podlah.  Pro čištění a péči o dřevěné podlahy preferujeme specifický přístup a volbu vždy vhodného přípravku dle typu dřeva podlahy a typu povrchové úpravy dřevěné podlahy (lak či olej). Díky zkušenostem a školením od několika výrobních a dodavatelských firem a dlouhodobé spolupráci s našimi partnerskými firmami jsme připraveni Vám zajistit komplexní renovaci dřevěné podlahy. Vyjímkou není také konzultace vhodného postupu či přípravku s výrobcem dřevěné podlahy za stranu naší firmy.

Dřevo se používá na zhotovení dřevěných podlah v interiérech už od dávných dob. Je pro tento účel jako stvořené, působí příjemným teplým dojmem a vytváří zdravé klima v místnosti. Na dřevěných podlahách je mimo jiné fascinující i to, že nikdy nenajdete dva stejné kousky dřeva. Každý je jedinečný. Tento materiál se proto nikdy neokouká, má stále co nabídnout a uspokojí i ty nejnáročnější uživatele. Kromě jedinečných estetických vlastností se dřevo pyšní i hodnotnými funkčními charakteristikami, jako jsou odolnost a trvanlivost.

Dřevěné podlahy se rozdělujeme na několik typů a podtypů:

Renovace dřevěných podlah

Vícevrstvé dřevěné podlahy – o výsledné kvalitě dřevěné vrstvené plovoucí podlahy rozhoduje především tloušťka vrchní nášlapné vrstvy, počet lakovaných vrstev, materiál ve středové vrstvě, druh použité dřeviny, způsob spojení jednotlivých lamel či finální povrchová úprava. Jako novinka na trhu se objevilo tepelně upravené dřevo, které dokáže zamezit tvoření spár, jež vznikají z důvodu sesychání dřeva – většinou je používáno při podlahovém vytápění.

 • Podlahy třívrstvé jsou nejčastějším typem  dřevěných podlah. Tento druh podlah byl vyvinut kvůli rozměrové nestabilitě dřeva. Ta způsobuje, že krytina „pracuje“ vlivem různých vlhkostí a teplot a nevrací se do svého původního rozměru. Vrchní vrstva je nazývána nášlapnou a je tvořena z dekoru dřeviny, který splňuje designové požadavky budoucího uživatele. Nosná vrstva (jádro), která je sklížená kolmo k vrchní vrstvě, zajišťuje stabilitu horní nášlapné vrstvy. Poslední spodní vrstvou je pak stabilizační překližka proti příčnému kroucení, která je umístěna opět kolmo. Povrchové úpravy vrstvených dřevěných podlah jsou lakované, tak v olejované.
 • Podlahy dvouvrstvé mají velkou výhodu pro instalaci teplovodního topení v podlaze. Vzhledem ke konstrukci samotné lamely je nutné tento typ podlah vždy celoplošně lepit. U těchto produktů je hodnocena celková síla materiálu a síla nášlapné vrstvy. Specifické vlastnosti dřeva, jakými jsou nestabilita a tvarová paměť, sice nejsou potlačeny, nežádoucí reakce, které se projevují na vzhledu podlahy, jsou ale sníženy.
 • Renovace dřevěných třívrstvých a dvouvrstvých podlah se řídí podle síly nášlapné vrstvy – kolik renovací (broušení) tato podlaha snese. Při každém broušení se ubrousí přibližně 1 mm. Každý druh dřevěné vrstvené podlahy je však navržen tak, aby snesl minimálně tři broušení. Za předpokladu, že interval renovací je v běžné domácnosti cca 7-10 let, je životnost této podlahy (při zajištění správných klimatických podmínek) přibližně 25 let.

Dřevěné podlahy masivní se dělí na lamparkety, vlisy, prkna a mozaiky. Pro všechny tyto krytiny všeobecně platí, že mají snad nejdelší dobu životnosti. Kromě toho se pyšní různorodostí povedení jednotlivých dřevin, vzorů, obrazců, formátů a díky tomu vám nabízí nespočet variant a kombinací při samotné pokládce. Měkké dřeviny jako smrk či borovice se nejčastěji pokládají na rošt přišroubováním do pera. Ostatní druhy se celoplošně lepí k podkladu. Volba povrchové varianty (olej, voskoolej, lak) vždy závisí především na tom, do jakých prostor bude krytina instalována. Typ dřeviny je vybírán podle několika měřítek – podle rozměrové stálosti (tzv. procento sesychání), hustoty dřeva na m3 a tvrdosti podle Brynela.

 • Palubkové podlahy – palubky jsou vyráběné ze smrkového, borovicového či z listnatých  stromů a jejich dřeva.
 • Parketové dřevěné podlahy – parkety byly  převáženě spojovány do stromečků a dnes se většinou skládají do čtverců.
 • Vlysové dřevěné podlahy – Podlaha je seskládaná z jednotlivých prkének do různých tvarů, nejčastěji stromečku. Dříve se přibíjela hřebíky na podklad, dnes se lepí k betonovému podkladu speciálním lepidlem.

Renovace dřevěných podlah

Údržba dřevěných podlah včetně renovace podlah je velice důležitá. Dřevěná podlaha patří k nejkrásnějším a nejoblíbenějším podlahovým krytinám. Je dobré si již v začátku položit otázku, jak se máme o tuto podlahu starat? Je důležité vědět jakým typem povrchové úpravy je Vaše podlaha ošetřena, zda lakováním, voskováním či olejováním.

Renovace dřevěných podlah a kdy k ní přistoupit záleží na tom, jak bylo o podlahu dosud pečováno a tedy v jakém stavu je. Pokud podlahu či parkety pravidelně ošetřujete speciálními doporučovanými prostředky, snadno se renovuje a čistí.

Šetrná renovace dřevěných podlah zajistí, že podlaha vydrží i několik renovací – každé broušení totiž odebere pouhý milimetr dřeva. Nás zkušený řemeslník za jeden den vybrousí asi 25 metrů čtverečních.

Renovaci a čištění dřevěných podlah zajišťujeme pro:

 • Laminátové podlahyRenovace dřevěných podlah
 • Dřevěné podlahy – třívrstvé / dvouvrstvé
 • Dřevěné podlahy z masivu
 • Dřevěné palubkové podlahy
 • Dřevěné parkety

Broušení dřevěných podlah je ve většině případů tím základním krokem k úspěšné renovaci dřevěné podlahy. Dřevěná podlaha  se brousí v několika fázích. Od nejhrubšího až po nejjemnější broušení. Broušení se používá u silně znečištěného dřevěného povrchu, u mechanicky poškozených podlah a podlah, které byly v minulosti lakovány a je potřeba starý lak odstranit a znovu je povrchově ošetřit. Broušení musí probíhá v přesně zadaných směrech a je nutné pečlivě upravit také okraje. Základním nástrojem je speciální bruska, které zároveň odsává jemný prach a nevzniká tak žádný nepořádek. Zbroušením parket dosáhneme všech původních vlastností dřeva a takto zpracovaný materiál je naprosto připraven pro ošetření jakoukoliv metodou. Můžeme jej lakovat, impregnovat nebo voskovat.

Čištění dřevěných podlah mokrou cestou vyžaduje kombinaci hloubkového čištění a okamžitého odsávání roztoku, aby do podlahy neproniklo velké množství vody, je nezbytně nutné při čištění okamžitě odsávat většinu znečištěného roztoku. K čištění podlahy použijeme jednokotoučový mycí stroj nebo speciální ruční mop. Na čištění  používáme roztok čisticího prostředku na bázi tenzidů (lakované podlahy) nebo mýdla (olejované podlahy). V případě silnějšího znečitění jsou použity supersilné odstraňovače dle typu úpravy podlahy.

Čištění dřevěných podlah suchou cestou používáme jednokotoučový stroj s připevněnou sací jednotkou a sprejovacím zařízením. Koncentrovaný roztok odbourává nečistoty lpící na povrchu a čisticí pad je se znečištěným roztokem přisává. Volné nečistoty jsou odsávány z podlahy nainstalovanou sací jednotkou. Proces je velmi snadný, hospodárný, vysoce produktivní. Čištění suchou cestou je vhodné jak na povrchově uzavřených, tak i na povrchově neuzavřených dřevěných podlahách. Suché čištění se nehodí na silně znečištěnou podlahu.

Impregnace dřevěných podlah je proces, který přichází na řadu jako poslední. Dle typu povrchové úpravy zvolíme vhodný způsob impregnace:

 • voskování dřevěných podlah
 • olejování dřevěných podlah
 • lakování  dřevěných podlah

 Voskování dřevěných podlah lze realizovat přípravky na bázi vody. Vosky na bázi vody vytvářejí na dřevěných podlahách leštitelný ochranný protiskluzný film. Chrání podlahu před předčasným opotřebením a dodává jí hedvábný lesk.

Voskování dřevěných podlah lze realizovat přípravky na rozpouštědel. Vosky na bázi rozpouštědel vytvářejí na dřevěných podlahách tvrdý ochranný film, který je snadno leštitelný. Výborně se čistí a obnovují poškozené nebo opotřebované povrchy.

Voskování podlah > ukázka vizualizace technického procesu

Renovace dřevěných podlah

Olejování dřevěných podlah záleží na typu podlahy, ale většinou je nutné více vrstev, než-li dojde k žádoucímu vyplnění pórů ve dřevě, což dřevo výborně chrání proti účinkům vlhkosti.
Olej vytvoří tenkou ochrannou vrstvičku, která dřevo chrání a přitom zachovává vůni, strukturu i přirozený vzhled dřeva bez uměle působícího lesku. Olej se aplikuje na hloubkově vyčištěné, nebo ještě lépe na zbroušené dřevěné podlahy. Nanáší se válečkem na tyči rovnoměrně v pásech o šíři l – 1,5 m, které se musí ještě za vlhka překrývat. Následně se některé oleje kotoučový strojem zaleští.

Renovace dřevěných podlah

Renovace dřevěných podlah

Lakování dřevěných podlah umožňuje zvolit nepřeberné množství barev a laků od základových, přes uretan-alkydové, vodní, polyuretanové, epoxidové a další. Výběr laku závisí na mnoha faktorech, jako je tvrdost a kvalita dřeva, kvalita jeho položení, zatíženost povrchu atd. Laky se aplikují na hloubkově vyčištěné, nebo ještě lépe na zbroušené dřevěné podlahy. Nanášejí se válečkem na tyči rovnoměrně v pásech o šíři l – 1,5 m, které se musí ještě za vlhka překrývat. Po seschnutí první vrstvy se shodným způsobem nanáší druhá a poté třetí, obvykle je nutné mezi broušení.

Ceník profesionálních služeb

Renovace dřevěných podlah a parket

Renovace dřevěných podlah> broušení a lakování / olejování podlah včetně povrchové úpravy s odsáváním včetně brusiva, lakování 3 nátěry (1x základní lak, 2x vrchní lak) včetně mezi broušení při použití ekologického laku.

 • dle stavu podlahy a kvality vrchního laku > cena od 450,- Kč/m2
 • dle stavu podlahy a kvality vrchního oleje > cena od 450,- Kč/m2
 • od 300,- Kč za dopravu po Praze a regionálních pobočkách + 7,- Kč za každý další KM mimo Prahu | regionální pobočky.
 • Jednotkové ceny jsou uvedeny bez DPH. Výše DPH činní 15% pro domácnosti nebo 21% pro firmy.
 • Jednotkové ceny jsou vždy pro Slovenskou republiku přepočítány dle aktuálního kurzu měny Euro.

Čištění dřevěných podlah

 • Cena kč/m2: od 70,-Kč (dle rozsahu plochy)
 • od 300,- Kč za dopravu po Praze a regionálních pobočkách + 7,- Kč za každý další KM mimo Prahu | regionální pobočky.
 • Jednotkové ceny jsou uvedeny bez DPH. Výše DPH činní 15% pro domácnosti nebo 21% pro firmy.
 • Jednotkové ceny jsou vždy pro Slovenskou republiku přepočítány dle aktuálního kurzu měny Euro.

Strojní leštění podlah metodou Twister Professional™

 • Cena kč/m2: od 25,-Kč/m2 (dle rozsahu plochy a typu povrchu)
 • od 300,- Kč za dopravu po Praze a regionálních pobočkách + 7,- Kč za každý další KM mimo Prahu | regionální pobočky.
 • Jednotkové ceny jsou uvedeny bez DPH. Výše DPH činní 15% pro domácnosti nebo 21% pro firmy.
 • Jednotkové ceny jsou vždy pro Slovenskou republiku přepočítány dle aktuálního kurzu měny Euro.

Voskování dřevěných podlah

 • Cena kč/m2: od 85,-Kč (dle rozsahu plochy)
 • od 300,- Kč za dopravu po Praze a regionálních pobočkách + 7,- Kč za každý další KM mimo Prahu | regionální pobočky.
 • Jednotkové ceny jsou uvedeny bez DPH. Výše DPH činní 15% pro domácnosti nebo 21% pro firmy.
 • Jednotkové ceny jsou vždy pro Slovenskou republiku přepočítány dle aktuálního kurzu měny Euro.

Olejování dřevěných podlah

 • Cena kč/m2: od 85,-Kč (dle rozsahu plochy)
 • od 300,- Kč za dopravu po Praze a regionálních pobočkách + 7,- Kč za každý další KM mimo Prahu | regionální pobočky.
 • Jednotkové ceny jsou uvedeny bez DPH. Výše DPH činní 15% pro domácnosti nebo 21% pro firmy.
 • Jednotkové ceny jsou vždy pro Slovenskou republiku přepočítány dle aktuálního kurzu měny Euro.