Čištění koberců

Čištění koberců Praha včetně odborné inspekce koberců a textilií nabízí firma Očista prostor® našim klientům a zákazníkům odborné a kvalitní služby v oblasti čištění koberců, desinfekce koberců, impregnace koberců, svozu a dovozu koberců, hloubkového antibakteriálního čištění koberců a profesionální údržby koberců dle přísných certifikačních norem britského institutu IICRC™ a britského systému PROCHEM Professional™, Rotovac™ v rámci České a Slovenské republiky do 48-mi hod od Vaší objednávky.

Čištění koberců

Potřebujete zajistit kvalitní a odborné vyčištění a impregnaci koberců ve Vaší domácnosti, bytě, domě, kancelářích či obchodních prostorách ve Vašem regionu?

Čištění koberců Praha, čištění koberců Brno, čištění koberců Plzeň, čištění koberců Mělník, čištění koberců Česká lípa, čištění koberců Mladá Boleslav, čištění koberců Liberec, čištění koberců Ústí nad Labem, čištění koberců Děčín, čištění koberců Kladno, čištění koberců Benešov, čištění koberců Beroun a jiné služby jsme připraveni zajistit do 48-mi hodin.

Čištění koberců Praha, ČR a SK je prováděno certifikovanými metodami a profi kartáčovacími, horkovodními a parními systémy MULTI CLEAN 350 | PROCHEM STEAM PRO Hot Box a ROTOVAC včetně antibakteriální čištění koberců, horkovodní čištění koberců, parní čištění koberců, čištění koberců horkou vodou, čištění koberců párou, pěnové antibakteriální čištění koberců, čištění koberců se silným znečištěním, hloubkové čištění koberců, rotační kartáčování a renovace vlákna koberce. na základě odborných a profesně způsobilých školení britského institutu IICRC a PROCHEM Professional™.

Čištění koberců

Čištění koberců patentním systémem ROTOVAC™ je unikátní nejúčinnější technologie z hlediska účinnosti hloubkového strojového čištění koberců, kterou v rámci České a Slovenské republiky.

Čištění koberců

Průzkum provedený asociací IICRC zjistil, že více než osm z 10 majitelů domů a bytů či kanceláří vnímá , že zdraví své rodiny je přímo závislé na čistotě podlah jejichž údržba je přímo závislá na zhoršení či zlepšení alergií. Vědecké studie prokázaly, že například koberec je nejúčinnější formou pro zachycování alergenů.

Čištění koberců zahrnuje také odstranění a redukce skvrn a fleků z koberců a čistících zón, odstranění vosků z koberců, odstranění silných zvířecích znečištění a pachů, čištění koberců v kancelářích a odstranění cestiček a map, desinfekce a čištění koberců, odstranění mastnot a nečistot z koberců včetně aplikace ochranných impregnací proti špíně a vodě provádí a zajištuje naše centrum čištění koberců na základě odborných a profesně způsobilých školení britského institutu IICRC™ a PROCHEM Professional™.

Čištění koberců

Asociace IICRC a její cíl vede k přesvědčení, že nejlepší způsob, jak udržet čistý a zdravější domov a prostředí je rozšířit své pravidelné čištění a údržbu povrchů prostřednictvím pravidelných návštěv zkušených certifikovaných profesionálů. Pro ty úkoly, které vyžadují specialistu na čištění koberce a čištění čalounění, odstraňování skvrn a údržbu dřevěných a tvrdých podlah či dlažby, kamenných povrchů dokáže zajistit pouze certifikovaný IICRC odborník či prováděcí certifikovaná firma. Toto Vám přinese výsledky, kterým můžete věřit.

IICRC certifikace naši firmu a předmět našeho podnikání zavazuje a posouvá k prestižní formě poskytovaných služeb naší firmy prostřednictvím odborně způsobilých prováděcích osob a techniků, kteří jsou plně proškoleny v rámci interního kodexu naší firmy Diamond Professional™ a směrnic asociace IICRC.

Čištění koberců

Čištění koberců a čistírna koberců Praha

Hloubkové odprašnění koberců, vysátí a zbavení se roztočů, alergenů, sporů a plísní i prachových  částic, jenž jsou zaprány do vody metodou HYLA a Vax Professional™ probíhá proudem vzduchu, jenž je promýván velkým množstvím vody a zvedá se formou gejzíru k separátoru.

Čištění koberců

Separace (oddělování) prachu ze vzduchu funguje tím, že vzduch je nasáván speciálním způsobem skrz vodní lázeň, kde se částice prachu namočí a nárazem na mřížku se oddělí od vzduchu, který poté čistý opouští HYLU či Vax Professional™. Následně jsou odděleny alergeny, spory plísní, choroboplodné zárodky i prachové částice, jenž jsou zaprány do vody, která se následně vylije. Do místnosti tak při použití HYLY nebo Vax Professional™U vracíme čistý vzduch s optimální vlhkostí. Následně je koberec připraven na hloubkové vakuové  čištění  metodou “vaxing”.

Hloubkové čištění koberců metodou Vax Professional™

Hloubkové čištění koberců metodou Vaxing a Spinscrubing patentovaného hloubkové propírání materiálu antibakteriálním roztokem s  kombinací šetrného kartáčování vlákna koberce s okamžitým následným sušením a vakuovým odsátím tekutiny, dokonale odstraní veškeré nečistoty. Proces čištění probíhá automaticky bez vašeho zásahu a za cca 90 minut můžete chodit po nadýchaném, voňavém, čistém a suchém koberci. Velice důležité je, že nehrozí sražení vlákna a poškození, jelikož čištění vlákna probíhá prostřednictvím hloubkového propírání vody se zpětným odsátím přímo v hlavici Tento způsob je vysoce účinný již na první pohled.

To je hlavní rozdíl oproti zastaralému systému tepování koberců, nebo čištěním s použitím extraktoru, kdy nastříkáte roztok na koberec a následně vysajete. Tepováním koberců dosáhnete stejného výsledku jako při vylití vody s roztokem na koberec a následném vysátí.

Čištění koberců a vizualizace technologie Vaxing a Spinscrubing:

Technologie Vax Professional™ING

Technologie

Spinscrubing

Čištění koberců
Čištění koberců

Čištění koberců a ukázka realizace čištění technologií Vaxing a Spinscrubing:

Čištění koberců

Čištění koberců

Ukázka čištění perských koberců: renovace a vyčištění perského historického koberce s originálními motivy z roku 1926 (majitel režisér Otakar Vávra):

Čištění koberců

Hloubkové čištění koberců je velice důležité, jelikož vysávání vašich koberců nikdy neodstraní všechnu mastnotu, prach a nečistoty. Koberce vypadají na povrchu čistě, ale nejjemnější nečistoty (mastnota, prach, alergeny) zůstávají nalepeny v hloubce osnovy a na kobercových vláknech.

Bez pravidelného hloubkového čištění koberců není možné koberec udržet čistý a bez alergenů a bakterií. Běžné vysávání ani čištění nemá šanci zevnitř ušlapaných vlasů koberce zasáhnout. Nečistoty, ve kterých žijí a ze kterých jsou živi roztoči lze odstranit pouze kombinací hloubkového čistění koberců a speciálních čistících prostředků.

Čištění kobercůČištění koberců pohledu do minulosti se dnes jeví jako úsměvný příběh, pro nás již téměř nepředstavitelný. V 18. století se k čištění koberců používaly zcela běžně mokré čajové pytlíky. Ty měly zabránit víření usazeného prachu po místnosti. Sáčky fungovaly jenom tehdy, pokud byly mokré. Aby nezabarvily koberec, musely být důkladně proprané studenou vodou a vyždímané.

Čištění koberců na počátku 20. století se ujala zajímavá metoda „čištění“ koberců. Na povrch koberce se kladla posekaná tráva, která údajně snižovala jeho prašnost. Piliny zase naopak chránily koberec před prošlapáním a bránily zanášení prachem a špínou. Mezi pokrokovější metody patřilo tahání koberců po trávě nebo prášení ve sněhu.

Čištění koberců formou klepání je nám všem velmi dobře známo. Na mnoha sídlištích a v mnoha městech se objevují nám dobře známe kovové konstrukce určené “nejen na klepání koberců”.

Čištění koberců a jiných  textilních materiálů vyžaduje znalost materiálů, ze kterých je koberec vyroben.

Perské koberce: čistíme roztokem z mýdlové pěny či přípravku Vax Professional™ Carpet zaručující stálobarevnost a antibakteriální účinek.

Zajistíme pro Vás odborné vyčištění všech typů koberců s použitím vhodných a šetrných čistících přípravků a techniky čištění koberce.

Vlněné koberce: čistíme roztokem Vax Professional™ Woolcare nebo PUREX Woolcare zaručující stálobarevnost a antibakteriální učinek.

Hedvábné koberce: čistíme na sucho jemnou mýdlovou pěnou udržující přirozenou mastnotu vlákna a stálobarevnost vlákna.

Umělé, PVC koberce: čistíme roztokem Vax Professional™ Carpet cleaner nebo PUREX zaručující stálobarevnost a antibakteriální učinek.

Přírodní koberce: čistíme roztokem Vax Woolcare nebo PUREX Woolcare zaručující stálobarevnost a antibakteriální učinek.

Ostatní materiály: čistíme vždy typem nejvhodnějšího roztoku  vybraného dle hlavního podílu vlákna či složení koberce.

Ukázku realizace: čištění koberců naleznete v naší fotogalerii realizace interiérů > čištění koberců.

Impregnace a antibakteriální ochrana koberců a běhounů

Impregnace koberců je velmi důležitá. Pomáhá udržet vyčištění koberce výrazně delší dobu, jelikož vyčištěné vlákno koberce je ochráněno vrstvou molekul, které obalí jádro vlákna a zamezí tak pronikání nečistot do vlákna koberce a mnohem snadnější čištění a údržbu koberce, jelikož všechny nečistoty po dobu trvání impregnace ulpívají na povrchu koberce.

Čištění koberců

Impregnace koberců je prováděna buď ruční nebo strojní metodou postřiku impregnačního roztoku pomocí ručního aplikátoru nebo strojního aplikátoru. S použitím vysoce profesionálních kvalitních výrobku Bayguard (Dr. Schutz Professional™) nebo Care Tex RM (Kärcher) dosáhneme pokrytí každého vlákna koberce ochranným filmem, zamezíme slepení vlákna koberce a vytvoříme důkladnou impregnační vrstvu, díky které budou nečistoty ulpívat na povrchu.

Čištění kobercůImpregnace koberce se aplikuje ihned na vlhký koberec, aby dostatečně prostoupila do vnitřku otevřeného a vyčištěného vlákna koberce a mohla vytvořit účinnou ochranu vlákna.

Doba vyschnutí po čištění a impregnaci koberce je cca 4-6hodin. Vždy to záleží na větranosti prostoru. Během procesu schnutí nedoporučujeme chodit po koberci pouze je možné přeběhnout.

Revitalizace a lanolínová ochrana koberců a běhounů

Revitalizace koberců včetně oživení barev koberce má své jasné opodstatnění. Speciální lanolinová regenerační kůra výrazně oživuje barvy koberců, zušlechťuje vlákno koberce a dodává kobercům přirozený lesk a syté barvy.

Námi prováděná a osvědčená revitalizace koberců vychází z  přímého použití vysoce koncentrovaného přírodního Lanolinu a plošného nástřiku či lázně koberce. Lanolin je přirozený produkt mazových kožních žláz zvířat produkujících vlnu. Vytváří vosku podobnou ochrannou vrstvu ovčí srsti před nepříznivými vlivy počasí a brání pronikání vody na kůži.  Ovčí vlna má vysoký obsah lanolinu. Díky tomu má vlna takzvaný samočisticí efekt, což znamená, že při běžném použití je stále čistá. Každý jistě již zkusil rozhrnout vlnu na živé ovci a všiml si, že ovce vypadající ušpiněně zvenčí, má uvnitř vlnu absolutně čistou. Je to právě díky vysokému obsahu lanolinu.

Takto ošetřený koberec má díky hloubkové revitalizaci výrazně delší přirozenou ochranu vyčištěného vlákna včetně dlouhodobého udržení přirozeného lesku a jasu barev vlákna koberce.

Desinfekce a antibakteriální aromatizace koberců a běhounů

Nedaří se Vám Váš koberec zbavit nepříjemných pachů a bakterií či jiných nepříjemností? Jsou Vaši zvířecí mazlíčci nedílnou součástí Vašeho koberce a jsou prostě zvyklí na něm také přímo spát? Potřebujete svůj koberec ochránit proti bakteriím, roztočům a jiným parazitům? Doporučujeme Vám provést důkladnou antibakteriální ochranu a ošetření koberce s dlouhodobým efektem přípravky STAR EXTRA CARE™ či STAR PET PROTECT™.

Desinfekce sedaček a židlí

Speciálními vonnými antibakteriálními patentovanými aroma osvěžovači STAR EXTRA CARE™ zbavíme Váš koberec nepříjemných pachů a vonnými antibakteriálními patentovanými aroma přípravky STAR PET PROTECT™ ochráníme Vás koberec proti bakteriím a roztočům.

Čištění kobercůAntibakteriální aroma přípravky STAR EXTRA CARE™ a STAR PET PROTECT™ prostupují hluboko do vnitřku vyčištěného vlákna koberce a zanechávají po sobě příjemnou svěží vůni včetně antibakteriální ochrany povrchu materiálu. Doba antibakteriálního působení je cca 2-3 měsíce od provedení aromatizace textilií a povrchu materiálů. Pachy, bakterie aj jiné cizorodé látky jsou nenávratně pryč.

Doba schnutí této povrchové úpravy je cca 2-3hodiny a následně je koberec opět pochozí.  Aroma úpravou koberce opravdu dopřejete Vašemu koberci tu nejlepší možnou péči, kterou Vám Váš koberec jistě vrátí svoji svěží vůní a čistotou.

Ceník profesionálních služeb

 • od 16,- Kč bez DPH per m2 | rotační klepaní koberce elektro klepacím strojem
 • od 16,- Kč bez DPH per m2 | před sprejování  koberce speciálními čističi
 • od 30,- Kč bez DPH per m2 | rotační vakuové čištění koberce
 • od 40,- Kč bez DPH per m2 | horkovodní a parní čištění koberců
 • od 60,- Kč bez DPH per m2 | suché čištění koberců přírodním granulátem
 • od 60,- Kč bez DPH per m2 | pěnové čištění koberců suchou pěnou
 • od 350,- Kč bez DPH per m2 | vlněné přírodní koberce
 • od 550,- Kč bez DPH per m2 | perské přírodní koberce
 • od 950,- Kč bez DPH per m2 | hedvábné přírodní koberce
 • od 80,- Kč bez DPH per m2 | nano impregnace koberce
 • od 250,- Kč bez DPH per m2 | lanolínová ochrana vlákna koberce
 • od 300,- Kč za dopravu po Praze a regionálních pobočkách + 7,- Kč za každý další KM mimo Prahu | regionální pobočky.
 • Jednotkové ceny jsou uvedeny bez DPH. Výše DPH činní 15% pro domácnosti nebo 21% pro firmy.
 • Jednotkové ceny jsou vždy pro Slovenskou republiku přepočítány dle aktuálního kurzu měny Euro.