Čištění kožených sedaček

Čištění kožených sedaček, čištění kožených křesel, čištění koženkových sedaček, čištění koženkových křesel a židlí, čištění povrchu Alcantara, čištění sedaček z Alcantary, impregnace kůže, impregnace Alcantary, odstranění skvrn a fleků, čmáranců, odstraňovaní propisky, impregnace kožených sedaček, impregnace křesel a židlí zajistíme prostřednictvím speciálních čistících a impregnačních roztoků německé značky německé značky POLIBOY, LEATHER MASTER, COLOURLOCK či AUTOGLYM v Praze a ČR. Čištění a úklid je vždy prováděn pečlivě proškolenými pracovníky naší firmy.

Naše firma je certifikovanou odborně prováděcí firmou profesionálního čištění a ochrany textiílí, čalounění a koberců britského profesionálního systému čištění Prochem Professional™.

Čištění kožených sedaček
Čištění kožených sedaček

Potřebujete zajistit důkladné čištění kožených sedaček, křesel a židlí včetně impregnace ve Vašem bytě, domě, kanceláři či  komerčních prostorách ve Vašem regionu?

Čištění kožených sedaček Praha a okolí, čištění kožených sedaček Brno, čištění kožených sedaček Plzeň, čištění kožených sedaček Mělník, čištění kožených sedaček Česká lípa, čištění kožených sedaček Mladá Boleslav, čištění kožených sedaček Liberec, čištění kožených sedaček Ústí nad Labem, čištění kožených sedaček Děčín, čištění kožených sedaček Kladno, čištění kožených sedaček Benešov, čištění kožených sedaček Beroun a jiné služby jsme připraveni zajistit do 48-mi hodin ve Vašem regionu.

Naším posláním je důkladné čištění kožených sedaček a čištění kožených křesel nebo koženkových materiálů. Jsme připraveni zajistit velmi pečlivou a šetrnou očistu, čištění, impregnaci a výživu povrchu kožených sedaček či koženkových sedaček, kožených křesel, kožených židlí a taburetů či jiného koženého či koženkového nábytku prostřednictvím vysoce kvalitních a atestovaných výrobků značek Poliboy, HG, Dr. Schutz Professional™ s vysoce účinnou metodou šetrného strojního čištění patentované metody “Vaxing”.

Čištění kožených sedaček, čištění kožených křesel a koženkových materiálů  vyžaduje velmi šetrnou techniku čištění, aby nedošlo k porušení povrchu materiálu. Naše firma používá pro ruční čištění  atestované čistící a impregnační pomůcky (kartáčky, utěrky) německé firmy Brüstenmann a pro strojní čištění patentovanou metodu šetrného strojního čištění britské firmy Vax Professional™. Díky jemný rotačním kartáčům se velmi důkladně daří uvolnit hluboké nečistoty a ihned je odsát z povrchu materiálu, který není vystaven nadměrnému namočení. Kombinace účinné čistící pěny a rotačních kartáčků je vysoce účinná a na první pohled viditelná.

 

Ukázka strojního pěnového čištění

Čištění kožených sedaček
Čištění kožených sedaček

Čištění kůže, čištění kožených sedaček a péče o kožený nábytek je velice důležitá. Kůže jako materiál je jedním z nejstarších materiálů používaných člověkem. Když se zamyslíme hlouběji, uvědomíme si, že je to opravdu materiál, který obstál ve zkoušce časem. Kůže je přírodní materiál, má neopakovatelné rysy, zvláštní barvu a strukturu. Z těchto důvodů není možné zaručit stejné zbarvení a strukturu kůže na jednotlivých kusech sedací soupravy, resp. na celé soupravě. Kůže se užíváním roztahuje a zvláčňuje. Na povrchu jemné a vysoce kvalitní kůže se během používání vytvářejí záhyby a vrásky.

Výše vyobrazené obrázky ukazují různorodost kůže jako přírodního materiálu. V žádném případě však nesmí být považované za chybu materiálu nebo sedacího nábytku. Vyjadřují jedinečnost kůže jako přírodního materiálu.

Kůže jako materiál je velmi populární, jelikož vniká svojí  pevností, je přirozeně odolná vůči ohni, má dlouhou životnost (4:1 v porovnaní s textilem), nemá alergické účinky, z kůže mohou být odstraněné částice prachu, a tím je vhodná i pro lidi citlivé na prach a  podporuje pokojovou teplotu, a velmi rychle se přizpůsobí Vaší teplotě.

Čištění kožených sedaček vyžaduje znalost jednotlivých druhů kůže a čištěných materiálů. Uvádíme zde rozdělení kůží (usní) podle povrchové úpravy:

bez úpravy = je přírodní
broušená  = je velur nebo nubuk
lakovaná =  je ošteřena polyurethanovým lakem
s pigmentovou úpravou = líc usně je upravený apreturou

Čištění kožených sedaček, čištění kožených křesel a koženého nábytku vyžaduje použití a aplikaci vhodných přípravků dle druhu výše  uvedené povrchové úpravy kůže. Vždy použijeme ten nejvhodnější přípravek, abychom dosáhli potřebného výsledku a čištěný kožený materiál co nejvhodněji vyčistili a následně účinně impregnovali.  Pro ukázku realizace čištění kožených sedaček navštivte naší fotogalerii realizace interiérů > čištění kožených sedaček.

Technika čištění sedaček – přírodní kůže / lakovaná / pigment

 • nejprve rychle na sucho vysajeme prach a povrchovou špínu
 • poté je použit bezpečný čistící prostředek ( speciální pěna) na čištění kůže zn. POLIBOY
 • speciální hlavicí Vax Professional™ s jemnými rotačními kartáči uvolníme nečistoty na povrchu kůže
 • povrch materiálu následně zbavíme uvolněných nečistot a vytřeme do sucha
 • povrch necháme doschnout a připravíme ho k aplikaci impregnačního roztoku

Technika čištění sedaček – broušená  kůže / eco kůže / velur / nobuk

 • nejprve rychle na sucho vysajeme prach a povrchovou špínu
 • poté je použit bezpečný čistící prostředek (speciální pěna) na čištění kůže zn. POLIBOY
 • vakuové extrakční hloubkové čištění a propírání broušené kůže tryskovou hlavicí Vax Professional™
 • odstranění skvrn a fleků či hlubších nečistot
 • odstranění pachů a provonění vlákna kůže
 • povrch necháme doschnout a připravíme ho k aplikaci impregnačního roztoku

Čistící pěna zn. POLIBOY má atest na stálost barev a nemůžete tedy dojít ke změně barvy kůže.

Tento čistící postup je vhodný k dokonalé péči pro kožená čalounění v domácnostech, autech a na lodích. Speciální čistící přípravek (pěna zn. POLIBOY) je vhodná pro všechny typy kůže a koženky. Kromě běžného znečištění kožených sedacích souprav jsme schopni odstranit i skvrny od psacích potřeb (plnicích per, propisek), vyjma lihových fixů.

Odstranění propisky / pera / čmáranců: lakovaná a hladká kůže

Odstraňování probíhá vysoce účinným atestovaným odstraňovačem Magic Ink Roller Plus™určeným pro hladkou kůži a koženku firmy LCK Möbelpflege.

Odstraňovač působí na nedávno (cca 5-10dní) způsobené popisky či čmárance perem, tuží, fixou nebo propiskou.

Odstraňovač není určen pro kožené materiály z nokubu, veluru a anilínu.

Technika impregnace kožených sedaček:

 • impregnační roztok aplikujeme pouze vyčištěný povrch hladké, broušené kůže či koženky
 • aplikace probíhá pomocí rozprašovače v rozsahu cca 30 cm po celé ploše impregnační roztok  Poliboy (Intesive leather care) s příměsí ochranného protektoru
 • pomáhá udržet stálost barvy a pružnost kůže a při pravidelném používání zabraňuje jejímu stárnutí (lámání, praskání, šupinatění) a vtváří ochranný film na povrchu materiálu
 • impregnaci doporučujeme provést okamžitě po zakoupení nového nábytku s následnou minimální frekvencí 1x za 4 měsíce
 • suché a připravené k použití do 30ti min od vyčištění a impregnace kůže či koženky

Impregnační emulze zn. POLIBOY, AUTOGLYM či COLOURLOCK nebo LETAHER MASTER (Intesive leather care) má atest na stálost barev a nemůžete tedy dojít ke změně barvy kůže.

Ceník profesionálních služeb

 • 480,- Kč bez DPH per sedací místo za čištění | kožená sedačka > cena při pravidelné měsíční údržbě majitelem
 • 680,- Kč bez DPH per sedací místo za čištění | kožená sedačka > cena za neudržované sedačky majitelem
 • 200,- Kč bez DPH per sedací místo | profi impregnace sedaček a křesel
 • 280,- Kč bez DPH per sedací místo za čištění | kožené židle, taburety
 • 100,- Kč bez DPH per sedací místo | profi impregnace židlí a taburetů
 • od 200,- Kč bez DPH per odstranění čmáranců
 • od 300,- Kč za dopravu po Praze a regionálních pobočkách + 7,- Kč za každý další KM mimo Prahu | regionální pobočky.
 • Jednotkové ceny jsou uvedeny bez DPH. Výše DPH činní 15% pro domácnosti nebo 21% pro firmy.
 • Jednotkové ceny jsou vždy pro Slovenskou republiku přepočítány dle aktuálního kurzu měny Euro.

Ačkoliv je kůže pevná, pružná a dobře se přizpůsobí tvaru těla je potřeba vzít na vědomí, že je to přírodní materiál. To vyžaduje opravdu pečlivý přístup majitele. Díky pravidelné péči je kůže přiléhavá, elastická, zachovává formu a dýchá a zároveň je pevná a odolná, vstřebá tělesnou vlhkost a působí teple, je příjemná na dotek a má charakteristickou vůni. Proto Vám doporučujeme a zajistíme důkladnou péči, ať Vám Vaše sedačka po dlouhou dobu přináší co nejvíce potěšení a jedinečného komfortu.