Čištění vlněných koberců

Čistírna vlněných koberců Praha, čistírna koberců, express čištění koberců, čištění vlněných koberců, šetrné hloubkové čištění vlněných koberců metodou Vax Professional™, šetrné kartáčování vlněných koberců jemným rotačním kartáčem Vax Professional™ s následným odstranění chlupů a nečistot, čištění vlněných koberců antibakteriálními přípravky, čistění vlněných koberců antialergenními přípravky, parní čištění vlněných koberců a čištění vlněných koberců párou, aromatizace a provonění vlněných koberců s antibakteriální ochranou, odstranění tabákových, zvířecích pachů zajistíme prostřednictvím profesionální britské techniky Vax Professional™ a kvalitních antibakteriálních čistících prostředků určených pro vlněné koberce zajistit v rámci České republiky. Jsme držiteli certifikátu antialergenního hloubkové čištění britské firmy Vax Professional™.

Naše firma je certifikovanou odborně prováděcí firmou profesionálního čištění a ochrany textiílí, čalounění a koberců britského profesionálního systému čištění Prochem Professional™.

Čištění vlněných koberců

Potřebujete zajistit odborné a důkladně čištění vlněných koberců ve Vašem bytě, domě, kanceláři či  komerčních prostorách ve Vašem regionu?

Čištění vlněných koberců Praha a okolí, čištění vlněných koberců Brno, čištění vlněných koberců Plzeň, čištění vlněných koberců Mělník, čištění vlněných koberců Česká lípa, čištění vlněných koberců Mladá Boleslav, čištění vlněných koberců Liberec, čištění vlněných koberců Ústí nad Labem, čištění vlněných koberců Děčín, čištění vlněných koberců Kladno, čištění vlněných koberců Benešov, čištění vlněných koberců Beroun a jiné služby jsme připraveni zajistit do 48-mi hodin ve Vašem regionu.

Čistírna vlněných koberců Praha, Střední a Severní Čechy zajišťuje čištění vlněných koberců buď přímo u Vás nebo si koberce po telefonické dohodě odvážíme do naší čistírny koberců.

Čištění koberců a čalouněných materiálů naší firmou probíhá podle směrnic asociace SOTEX©, jejíchž je čistírna koberců Očista prostor® členem. SOTEX je národním výborem v České republice, který je pověřen asociací GINETEX ke správě vlastnických práv k ochranným známkám symbolů údržby a ošetřování textilií a textilních výrobků.

SOTEX je vlastníkem známky „QZ – Zaručená kvalita“. Tyto známky jsou udělovány členům této asociace na základě absolvovaných certifikátů. Asociace taktéž řeší profesionální zdravotně nezávadné metody čištění a bezpečné odstraňování skvrn, fleků a technický postup čištění textilií a kožených materiálů.

Čistírna koberců Praha provádí čištění patentovanou metodou Vax Professional™ v kombinaci s ekologicky šetrnou metodou Proclean™ s hloubkovým antibakteriálním účinkem prostřednictvím atestovaných přípravků s antibakteriální složkou, která redukuje alergeny (výtrusy z roztočů) a zamezuje tvorbě plísní včetně neutralizace pachu např. moč, pot, kouř s redukcí fleků.

Čistírna vlněných koberců Prahaa Střední Čechy a námi poskytované služby jsou Vám k dispozici 12hodin denně. Koberce si u Vás vždy vyzvedneme a odvezeme. Koberce Vám vyčistíme, provoníme a naimpregnujeme a odvezeme zpět.  Odvážíme koberce v maximálním rozměru 3x4m.

Čistírna vlněných koberců Praha, čištění vlněných koberců a čalouněného nábytku jsme připraveni zajistit do 48 hodin od Vaší objednávky dle Vašich potřeb a přání a to ve všech možných rozměrech.

Naším posláním je důkladné hloubkové antibakteriální čištění vlněných koberců, vlněných běhounů, koberečků a čalouněného nábytku s příměsí vlny či bavlny prostřednictvím vysoce kvalitních a atestovaných antialergenních výrobků značek Vax Professional™, Purex, Poliboy prostřednictvím vysoce účinné metody hloubkového čištění britské patentované metody “Vaxing a Spinscrubing”, která učině odstraňuje roztoče a bakterie do hloubky vlněného koberce.

Čištění vlněných koberců, hloubkové čištění koberců s odstraněním a redukcí skvrn a fleků včetně čištění čalounění vyžaduje šetrnou techniku čištění, aby nedošlo k porušení povrchu materiálu a zároveň byl materiál vyčištěn do hloubky. Naše firma používá pro strojní čištění patentované metody šetrného strojního čištění britské firmy Vax Professional™.

Čištění vlněných koberců

Čištění vlněných koberců vyžaduje několik základních zásad. Při údržbě a čištění vlněných koberců nepoužíváme a nečistíme vlněné koberce žádným chemickým přípravkem. Zbavili bychom tak vlněná vlákna jejich přírodních vlastností, které koberci zachovávají mnohaletou trvanlivost. Vlněné vlákno obsahuje přírodní tuk lanolín, který zabraňuje vsakování nečistot. Střižní vlna nečistotu nepřitahuje ani jí nezadržuje. Šupinatý povrch vlny zabraňuje jejímu pronikání dovnitř. Z tohoto důvodu používáme speciální přípravky určené pro čištění vlny.

Technika čištění vlněných koberců

Odprašnění a klepání koberců metodou HYLA | Vax Professional™

Hloubkové odprašnění koberců, vysátí a zbavení se roztočů, alergenů, sporů a plísní i prachových  částic, jenž jsou zaprány do vody metodou HYLA a Vax Professional™ probíhá proudem vzduchu, jenž je promýván velkým množstvím vody a zvedá se formou gejzíru k separátoru.

Separace (oddělování) prachu ze vzduchu funguje tím, že vzduch je nasáván speciálním způsobem skrz vodní lázeň, kde se částice prachu namočí a nárazem na mřížku se oddělí od vzduchu, který poté čistý opouští HYLU či Vax Professional™. Následně jsou odděleny alergeny, spory plísní, choroboplodné zárodky i prachové částice, jenž jsou zaprány do vody, která se následně vylije. Do místnosti tak při použití HYLY nebo Vax Professional™U vracíme čistý vzduch s optimální vlhkostí. Následně je koberec připraven na hloubkové vakuové  čištění  metodou “vaxing”.

Hloubkové čištění vlněných koberců patentovanou metodou Vaxing a Spinscrubing zajišťuje, že se vlněnýkoberec co nejméně namočí. Aplikujeme pouze jednofázovou mokrou metodu, tj. nikdy před samotným čištěním koberec nepředmáčíme, nýbrž současně s nástřikem ihned čistící tekutinu odsáváme zpět a díky patentované vakuové metodě “vaxing” dosáhneme čištění s velmi mírným mokrým efektem (cca 95% vpuštěného roztoku je odsáto zpět do vysavače). Zadní strana koberce z přírodních materiálů jako je bavlna a lepidlo na kaučukové bázi nemůže být poškozena.

Vizualizace technologie Vaxing a Spinscrubing

 

Technologie Vax Professional™ING             Technologie Spinscrubing

Čištění vlněných koberců

Čištění vlněných koberců metodou Vaxing a Spinscrubing patentovaného hloubkové propírání materiálu antibakteriálním roztokem s  kombinací šetrného kartáčování vlákna koberce s okamžitými následným sušením a vakuovým odsátím tekutiny, dokonale odstraní veškeré nečistoty. Proces čištění probíhá automaticky bez vašeho zásahu a za cca 90 minut můžete chodit po  nadýchaném, voňavém, čistém a suchém koberci. Velice důležité je, že nehrozí sražení vlákna a poškození, jelikož čištění vlákna probíhá prostřednictvím hloubkového propírání vody se zpětným odsátím přímo v hlavici Tento způsob je vysoce účinný již na první pohled.

To je hlavní rozdíl oproti zastaralému systému tepování koberců, nebo čištěním s použitím extraktoru, kdy nastříkáte roztok na koberec a následně vysajete. Tepováním koberců dosáhnete stejného výsledku jako při vylití vody s roztokem na koberec a následném vysátí.

Vizualizace efektu čištění metodou Vaxing a Spinscrubing

Čištění vlněných koberců

Ukázka realizace čištění technologií Vaxing a Spinscrubing

Čištění vlněných kobercůČištění vlněných koberců pohledu do minulosti se dnes jeví jako úsměvný příběh, pro nás již téměř nepředstavitelný. V 18. století se k čištění koberců používaly zcela běžně mokré čajové pytlíky. Ty měly zabránit víření usazeného prachu po místnosti. Sáčky fungovaly jenom tehdy, pokud byly mokré. Aby nezabarvily koberec, musely být důkladně proprané studenou vodou a vyždímané.

Čištění vlněných koberců na počátku 20. století se ujala zajímavá metoda „čištění“ koberců. Na povrch koberce se kladla posekaná tráva, která údajně snižovala jeho prašnost. Piliny zase naopak chránily koberec před prošlapáním a bránily zanášení prachem a špínou. Mezi pokrokovější metody patřilo tahání koberců po trávě nebo prášení ve sněhu.

Čištění vlněných koberců formou klepání je nám všem velmi dobře známo. Na mnoha sídlištích a v mnoha městech se objevují nám dobře známe kovové konstrukce určené “nejen na klepání koberců”.

Čištění vlněných koberců a redukci skvrn a fleků pro Vás zajistíme odborným vyčištěním s použitím vhodných a šetrných čistících přípravků pro vlněné koberce. Vlněné a přírodní koberce čistíme roztokem Vax Professional™ Woolcare nebo PUREX Woolcare zaručující stálobarevnost a antibakteriální účinek.

Ukázku realizace čištění vlněných koberců naleznete v naší fotogalerii realizace interiérů > čištění koberců.

Impregnace a antibakteriální ochrana koberců a běhounů

Impregnace koberců je velmi důležitá. Pomáhá udržet vyčištění koberce výrazně delší dobu, jelikož vyčištěné vlákno koberce je ochráněno vrstvou molekul, které obalí jádro vlákna a zamezí tak pronikání nečistot do vlákna koberce a mnohem snadnější čištění a údržbu koberce, jelikož všechny nečistoty po dobu trvání impregnace ulpívají na povrchu koberce.

Čištění vlněných koberců

Impregnace koberců je prováděna buď ruční nebo strojní metodou postřiku impregnačního roztoku pomocí ručního aplikátoru nebo strojního aplikátoru. S použitím vysoce profesionálních kvalitních výrobku Bayguard (Dr. Schutz Professional™) nebo Care Tex RM (Kärcher) dosáhneme pokrytí každého vlákna koberce ochranným filmem, zamezíme slepení vlákna koberce a vytvoříme důkladnou impregnační vrstvu, díky které budou nečistoty ulpívat na povrchu.

Impregnace koberce se aplikuje ihned na vlhký koberec, aby dostatečně prostoupila do vnitřku otevřeného a vyčištěného vlákna koberce a mohla vytvořit účinnou ochranu vlákna.

Doba vyschnutí po čištění a impregnaci koberce je cca 4-6hodin. Vždy to záleží na větranosti prostoru. Během procesu schnutí nedoporučujeme chodit po koberci pouze je možné přeběhnout.

Revitalizace a lanolínová ochrana koberců a běhounů

Revitalizace koberců včetně oživení barev koberce má své jasné opodstatnění. Speciální lanolinová regenerační kůra výrazně oživuje barvy koberců, zušlechťuje vlákno koberce a dodává kobercům přirozený lesk a syté barvy.

Námi prováděná a osvědčená revitalizace koberců vychází z  přímého použití vysoce koncentrovaného přírodního Lanolinu a plošného nástřiku či lázně koberce. Lanolin je přirozený produkt mazových kožních žláz zvířat produkujících vlnu. Vytváří vosku podobnou ochrannou vrstvu ovčí srsti před nepříznivými vlivy počasí a brání pronikání vody na kůži.  Ovčí vlna má vysoký obsah lanolinu. Díky tomu má vlna takzvaný samočisticí efekt, což znamená, že při běžném použití je stále čistá. Každý jistě již zkusil rozhrnout vlnu na živé ovci a všiml si, že ovce vypadající ušpiněně zvenčí, má uvnitř vlnu absolutně čistou. Je to právě díky vysokému obsahu lanolinu.

Takto ošetřený koberec má díky hloubkové revitalizaci výrazně delší přirozenou ochranu vyčištěného vlákna včetně dlouhodobého udržení přirozeného lesku a jasu barev vlákna koberce.

Desinfekce a antibakteriální aromatizace koberců a běhounů

Nedaří se Vám Váš koberec zbavit nepříjemných pachů a bakterií či jiných nepříjemností? Jsou Vaši zvířecí mazlíčci nedílnou součástí Vašeho koberce a jsou prostě zvyklí na něm také přímo spát? Potřebujete svůj koberec ochránit proti bakteriím, roztočům a jiným parazitům? Doporučujeme Vám provést důkladnou antibakteriální ochranu a ošetření koberce s dlouhodobým efektem přípravky STAR EXTRA CARE™ či STAR PET PROTECT™.

Speciálními vonnými antibakteriálními patentovanými aroma osvěžovači STAR EXTRA CARE™ zbavíme Váš koberec nepříjemných pachů a vonnými antibakteriálními patentovanými aroma přípravky STAR PET PROTECT™ ochráníme Vás koberec proti bakteriím a roztočům.

Antibakteriální aroma přípravky STAR EXTRA CARE™ a STAR PET PROTECT™ prostupují hluboko do vnitřku vyčištěného vlákna koberce a zanechávají po sobě příjemnou svěží vůni včetně antibakteriální ochrany povrchu materiálu. Doba antibakteriálního působení je cca 2-3 měsíce od provedení aromatizace textilií a povrchu materiálů. Pachy, bakterie aj jiné cizorodé látky jsou nenávratně pryč.

Doba schnutí této povrchové úpravy je cca 2-3hodiny a následně je koberec opět pochozí.  Aroma úpravou koberce opravdu dopřejete Vašemu koberci tu nejlepší možnou péči, kterou Vám Váš koberec jistě vrátí svoji svěží vůní a čistotou.

Ceník profesionálních služeb

 • od 16,- Kč bez DPH per m2 | klepaní vlněného koberce elektro klepacím kartáčem
 • od 45,- Kč bez DPH per m2 | vakuové rotační čištění vlněných koberců
 • od 60,- Kč bez DPH per m2 | suché pěnové čištění vlněných koberců
 • od 60,- Kč bez DPH per m2 | parní čištění vlněných koberců
 • od 95,- Kč bez DPH per m2 | horokovodní pěnové – vakuové čištění vlněných koberců
 • od 100,- Kč bez DPH per m2 | lanolínová revitalizace vlněných koberců
 • od 80,- Kč bez DPH per m2 | impregnace vlněných koberců
 • od 55,- Kč bez DPH per m2 | antibakteriální ochrana vlněných koberců
 • od 300,- Kč za dopravu po Praze a regionálních pobočkách + 7,- Kč za každý další KM mimo Prahu | regionální pobočky.
 • Jednotkové ceny jsou uvedeny bez DPH. Výše DPH činní 15% pro domácnosti nebo 21% pro firmy.
 • Jednotkové ceny jsou vždy pro Slovenskou republiku přepočítány dle aktuálního kurzu měny Euro.