Čištění hedvábných koberců

Čistírna koberců Praha, čistírna koberců, express čištění koberců, čištění hedvábných koberců suchou ruční metodou, šetrné odstranění chlupů a nečistot zajistit v rámci České republiky. Jsme držiteli certifikátu antialergenního hloubkové čištění britské firmy Vax Professional™.

Čištění hedvábných koberců s antibakteriálním účinkem provádíme prostřednictvím atestovaných přípravků s antibakteriální složkou, která redukuje alergeny (výtrusy z roztočů) a zamezuje tvorbě plísní uvnitř koberce včetně neutralizace.

Naše firma je certifikovanou odborně prováděcí firmou profesionálního čištění a ochrany textiílí, čalounění a koberců britského profesionálního systému čištění Prochem Professional™.

Čištění hedvábných koberců

Potřebujete zajistit odborné a důkladně čištění hedvábných koberců ve Vašem bytě, domě, kanceláři či  komerčních prostorách ve Vašem regionu?

Čištění hedvábných koberců Praha a okolí, čištění hedvábných koberců Brno, čištění hedvábných koberců Plzeň, čištění hedvábných koberců Mělník, čištění hedvábných koberců Česká lípa, čištění hedvábných koberců Mladá Boleslav, čištění hedvábných koberců Liberec, čištění hedvábných koberců Ústí nad Labem, čištění hedvábných koberců Děčín, čištění hedvábných koberců Kladno, čištění hedvábných koberců Benešov, čištění hedvábných koberců Beroun a jiné služby jsme připraveni zajistit do 48-mi hodin ve Vašem regionu. V případě silného znečištění bude zapotřebí Váš koberec odvézt a zjistit čištění v naší čistírně.

Čistírna hedvábných koberců Praha, Střední a Severní čechy zajišťuje čištění hedvábných koberců buď přímo u Vás nebo si koberce po telefonické dohodě odvážíme do naší čistírny koberců.

Čistírna koberců Praha a námi poskytované služby jsou Vám k dispozici 12hodin denně. Koberce si u Vás vždy vyzvedneme a odvezeme. Koberce Vám vyčistíme, provoníme a naimpregnujeme a odvezeme zpět.  Odvážíme koberce v maximálním rozměru 3x4m.

Čištění hedvábných koberců a jsme připraveni zajistit do 48 hodin od Vaší objednávky dle Vašich potřeb a přání přímo u Vás doma. Bude zapotřebí počítat s možností větrání z obou stran ve volném prostoru. V případě silného znečištění bude zapotřebí Váš koberec odvézt a zjistit čištění v čistírně.

Naším posláním je důkladná péče a čištění hedvábných koberců, hedvábných běhounů, hedvábných koberečků s příměsí vlny či bavlny. Přírodní hedvábí je šlechtic mezi materiály. V Turecku je za nejkvalitnější považováno hedvábí z Bursy. Stejně jako u vlny není hedvábí jako hedvábí. Nejkvalitnější je hned na začátku kokonu.

Hedvábí patří mezi nejlehčí vlákna vůbec. Na druhé straně se pravé hedvábí vyznačuje enormní pevností při zatížení. Už od dob starých Číňanů je surovinou pro výrobu pravého hedvábí zámotek larvy bource morušového. Charakteristickým znakem je decentní lesk. Odolnost koberců je dána obsahem lanolinu ve vláknech, ze kterých jsou utkány. Čím více je ve vláknech lanolinu, tím je vlna kvalitnější a koberec má vyšší hodnotu. První, čeho si po pořízení perského koberce všimneme, je postupné ztrácení vlněného chmýří. To je však v pořádku, jde o zcela přirozený proces, který ustane už po několikerém vysátí vysavačem. Koberec takzvaně líná.

Základními materiály pro výrobu hedvábných koberců jsou ovčí vlna, hedvábí a bavlna. Barva koberce je též zajímavou součástí výroby koberce. Přírodní barviva se většinou získávají z rostlin, jejich kořenů a také z květin. Například modrá se vyrábí z indiga, červená z kořenů a také z některých exotických druhů hmyzu, žlutá pak z mnoha různých rostlin (podle odstínu). Nejvíce používanými barvami jsou červená, modrá, žlutá, bílá a černá. Výběr barev pro koberec také není náhodný. Každá barva symbolizuje něco jiného. Bílá je absolutní pravda, čistota a nevinnost. Žlutá a zlatá značí věcnost, světlo a vesmír. Červená a purpurová mohou symbolizovat lásku, oheň, krev. Modrá barva je nejméně materiální: představuje vzduch, nebe, vodu, nekonečnost. Barvy tak pomáhají zpestřit příběh koberce, i když stejně důležitou roli v něm hrají symboly vzoru.

Povědomí o údržbě hedvábného koberce musíme mít již při jeho výběru, kdy již musíme vědět, kde bude koberec umístěn a tomu musí odpovídat jeho odolnost vůči zátěži. Do frekventovaných míst se určitě nehodí například koberec z hedvábí či jemné vlny – tyto materiály nejsou vhodné pro chůzi v pevné obuvi. Hedvábný koberec a koberec z jemné vlny se však hodí například do ložnice, pod konferenční stolek (nesmíme zde ale jíst a přenášet nápoje) a malý kousek je vhodný i jako dekorace na zeď. Věříme, že si vyberete ten pro Vás správný a jedineční perský koberec a díky pravidelné péči Vám tak bude dělat radost po celý život.

Čištění hedvábných koberců

Čištění hedvábných koberců se provádí pouze suchou cestou, jelikož koberce totiž nesmíme namočit, jinak by povrch natrvalo ztvrdnul. Koberec budeme čistit šetrnou ruční metodou. Na povrch koberce naneseme ručně připravenou téměř suchou pěnu z jádrového mýdla. Pěna se nanese suchou houbičkou po směru vlákna. Nakonec koberec vysajeme vakuovou hlavicí do zásobníku vysavače „jen“ vzduchem –žádné kartáče ani voda! Nikdy k čištění nepoužíváme chemické přípravky a ani vodu, které zničí chemickým čištěním vlákno, tím že se odmastí a koberec se pak do několika měsíců až půl roku „rozpadne.“ Jde o ručně vázaná vlákna a ta bez lanolinu prostě povolí.

Technika čištění hedvábných koberců

Odprašnění a klepání koberců metodou HYLA | Vax Professional™

Hloubkové odprašnění koberců, vysátí a zbavení se roztočů, alergenů, sporů a plísní i prachových částic, jenž jsou zaprány do vody metodou HYLA a Vax Professional™ probíhá proudem vzduchu, jenž je promýván velkým množstvím vody a zvedá se formou gejzíru k separátoru.

Čištění hedvábných koberců

Separace (oddělování) prachu ze vzduchu funguje tím, že vzduch je nasáván speciálním způsobem skrz vodní lázeň, kde se částice prachu namočí a nárazem na mřížku se oddělí od vzduchu, který poté čistý opouští HYLU či Vax Professional™. Následně jsou odděleny alergeny, spory plísní, choroboplodné zárodky i prachové částice, jenž jsou zaprány do vody, která se následně vylije. Do místnosti tak při použití HYLY nebo Vax Professional™U vracíme čistý vzduch s optimální vlhkostí. Následně je koberec připraven na hloubkové suché čištění.

Čištění hedvábných koberců a ukázka realizace čištění:

Čištění hedvábných koberců

Ukázku realizace čištění hedvábných koberců naleznete v naší fotogalerii realizace interiérů > čištění koberců.

Technika čištění hedvábných koberců:

 • vysátí prachu (vždy po směru vlákna na střední výkon)
 • nasení suché pěny na povrch koberce s následným odsátím
 • vakuové extrakční odsátí suché pěny po směru vlákna
 • učesání koberce

Důležité: Pokud se už stane, že koberec někde zašpiníte, nikdy Vám nevyčistíme pouze znečištěné místo, ale celý koberec, rozdíl by byl patrný, vyčištěné místo by bylo světlejší a ještě víc by na sebe upozornilo.

Přípravky na čištění dle materiálu koberce:*

 • Perské koberce: čistíme suchou pěnou z jádrového mýdla (pěnou)

*Přípravky obsahují antialergenní složky a jsou vhodné i pro astmatiky.

Ceník profesionálních služeb

 • od 16,- Kč bez DPH per m2 | klepaní hedvábného koberce elektro klepacím kartáčem
 • od 60,- Kč bez DPH per m2 | parní čištění hedvábných koberců
 • od 450,- Kč bez DPH per m2 | suché pěnové čištění hedvábných koberců
 • od 650,- Kč bez DPH per m2 | čištění horkou suchou pěnou – vakuové čištění hedvábných koberců
 • od 100,- Kč bez DPH per m2 | lanolínová revitalizace hedvábných koberců
 • od 80,- Kč bez DPH per m2 | impregnace hedvábných koberců
 • od 55,- Kč bez DPH per m2 | antibakteriální ochrana hedvábných koberců
 • od 300,- Kč za dopravu po Praze a regionálních pobočkách + 7,- Kč za každý další KM mimo Prahu | regionální pobočky.
 • Jednotkové ceny jsou uvedeny bez DPH. Výše DPH činní 15% pro domácnosti nebo 21% pro firmy.
 • Jednotkové ceny jsou vždy pro Slovenskou republiku přepočítány dle aktuálního kurzu měny Euro.