Čištění sedaček a židlí

Čištění sedaček, suché čištěné sedaček, čištění polštářů, čištění židlí, odprašnění sedaček a židlí,  antibakteriální čištění sedaček, čištění křesel, čištění čalounění, odstranění skvrn a fleků, čmáranců,  včetně odstranění tabákových, zvířecích pachů zajistíme prostřednictvím profesionální britské techniky Vax Professional™ a kvalitních antibakteriálních čistících prostředků zajistit v rámci České republiky. Jsme držiteli certifikátu antialergenního hloubkové čištění britské firmy Vax Professional™.

Naše firma je certifikovanou odborně prováděcí firmou profesionálního čištění a ochrany textiílí, čalounění a koberců britského profesionálního systému čištění Prochem Professional™.

Čištění sedaček a židlí

Potřebujete zajistit mokré či suché čištění sedaček, křesel a židlí ve Vašem bytě, domě, kanceláři či  komerčních prostorách ve Vašem regionu?

Čištění sedaček Praha a okolí, čištění sedaček Brno, čištění sedaček Plzeň, čištění sedaček Mělník, čištění sedaček Česká lípa, čištění sedaček Mladá Boleslav, čištění sedaček Liberec, čištění sedaček Ústí nad Labem, čištění sedaček Děčín, čištění sedaček Kladno, čištění sedaček Benešov, čištění sedaček Beroun a jiné služby jsme připraveni zajistit do 48-mi hodin ve Vašem regionu.

Naším posláním je důkladné hloubkové čištění sedaček, čištění sedacích souprav, čištění polštářů, čištění židlí a čalounění všech typů materiálů prostřednictvím vysoce kvalitních a atestovaných antialergenních výrobků značek Vax Professional™, Purex, Poliboy prostřednictvím vysoce účinné metody hloubkového čištění britské patentované metody “Vaxing”.

Čištění sedaček, čištění polštářů, čištění židlí a čalounění vyžaduje velmi šetrnou techniku čištění, aby nedošlo k porušení povrchu materiálu. Naše firma používá pro strojní čištění patentovanou metodu šetrného strojního čištění britské firmy Vax Professional™.

Technika čištění sedaček

Odprašnění a klepání sedaček metodou HYLA | Vax Professional™

Hloubkové odprašnění sedaček, vysátí a zbavení se roztočů, alergenů, sporů a plísní i prachových  částic, jenž jsou zaprány do vody metodou HYLA a Vax Professional™ probíhá proudem vzduchu, jenž je promýván velkým množstvím vody a zvedá se formou gejzíru k separátoru.

Čištění sedaček a židlí

Separace (oddělování) prachu ze vzduchu funguje tím, že vzduch je nasáván speciálním způsobem skrz vodní lázeň, kde se částice prachu namočí a nárazem na mřížku se oddělí od vzduchu, který poté čistý opouští HYLU či Vax Professional™. Následně jsou odděleny alergeny, spory plísní, choroboplodné zárodky i prachové částice, jenž jsou zaprány do vody, která se následně vylije. Do místnosti tak při použití HYLY nebo Vax Professional™U vracíme čistý vzduch s optimální vlhkostí. Následně je sedačka připravena na hloubkové vakuové vodní čištění metodou “vaxing”. 

Technologie Vax Professional™ING

Hloubkové čištění sedaček metodou patentovaného hloubkové propírání “vaxing” s následným okamžitým sušením ve vaxingové (vakuové) hlavici, dokonale odstraní veškeré nečistoty pomocí turbulentního proudění čistícího roztoku mezi rozvibrovanými textilními vlákny s následným 93% vysušením.

Vaxingový proces probíhá automaticky bez vašeho zásahu a za cca 60 minut se můžete sedět na nadýchané, voňavé, zcela čisté a suché sedačce či křesle nebo židli. Velice důležité je, že nehrozí sražení vlákna a poškození, jelikož čištění vlákna probíhá prostřednictvím hloubkového propírání vody se zpětným odsátím přímo v hlavici. Tento způsob je vysoce účinný již na první pohled.

Čištění sedaček strojní metodou Vax Professional™

Hloubkové čištění sedaček, čištění polštářů, čištění židlí a čalouněného nábytku je velice důležité. Pouhé vysávání a osátí prachu nikdy neodstraní všechnu mastnotu, prach a nečistoty. Materiály vypadají na povrchu čistě, ale nejjemnější nečistoty jako je mastnota, prach, alergeny zůstávají nalepeny v hloubce osnovy na vláknech struktury látky.

Látkové sedací soupravy jsou velice oblíbené. Nabízejí příjemné spočinutí, komfort a v neposlední řadě se staly velice důležitým interiérovým prvkem domovů, kanceláří, recepcí a leckdy reprezentují Váš styl či prostředí Vaší firmy.

Čištění sedaček, čištění židlí a jiných  čalouněných materiálů vyžaduje znalost čalouněných materiálů, ze kterých je nábytek vyroben – respektive povrchově potažen.

Zajistíme pro Vás odborné vyčištění níže uvedených materiálů s použitím vhodných a šetrných čistících přípravků:

Mikrovlákno (alcantara) – svým vzhledem a na omak připomínají semišovou useň, mají luxusní vzhled a snadno se udržují. Mikrovlákno má svůj původ v Japonsku, kde se mu říkalo alcantara. Používáme šetrný čistící antialergenní přípravek Carpet & sofa cleaner značky Vax Professional™.

Bavlněná potahová látka – materiál je používán při výrobě sedacích souprav velmi zřídka a to hlavně pro nižší životnost a omezenou stálobarevnost. Předností je přírodní původ. Používáme šetrný čistící antialergenní přípravek na vlnu značky PUREX.

Mikroplyš –  dvouvrstvý nejčastěji používaný potahový materiál. Jeho vynikající užitné vlastnosti jsou dány pevným tkaným podkladem (50% bavlna, 50% PES) a odolným horním vlasem (100% nylon).  Používáme šetrný čistící antialergenní přípravek na vlnu značky PUREX nebo Carpet & sofa cleaner značky Vax Professional™.

Mikrofáze – jednovrstvý, povrchově upravený 100% polyester. Hodí se pro každodenní užívání, má velmi dobrou odolnost proti špinění, lze výborně čistit. Používáme šetrný čistící antialergenní přípravek Carpet & sofa cleaner značky Vax Professional™.

Umělé usně/ekokůže – dvouvrstvý materiál mylně srovnávané s koženkou. Umělé usně mají horní vrstvu 100% polyurethan, podklad 100% bavlněný úplet. Jsou velmi vhodné pro alergiky a tak pro čištění používáme šetrný čistící antialergenní přípravek Carpet & sofa cleaner značky Vax Professional™.

Suché čištění sedaček

Suché čištění sedaček je založeno na metodě suchého pěnového čištění Dry – Foam™ v kombinaci s vakuovým čištěním Vaxing™. Základem pěnového suchého čištění  je suchá pěna, jenž je vyráběna až z 95-ti % přírodních materiálů a tudíž neobsahuje fosfáty, je PH-neutrální a vyroben na bázi přírodních nosičů. Hlavní přednosti tohoto přírodního ekologicky šetrného a bezpečného čištění sedaček jsou tyto:

Čištění sedaček a židlí

Hlavní přednosti suchého pěnového čištění | Dry–Foam™, Vaxing™:

 1. Suchá pěna během čištění absorbuje organické i anorganické nečistoty.
 2. Fleky či skvrny jsou také a ošetřena přípravkem CC-Fleck&Weg™.
 3. Ihned po absobci je odsána a sesbírána vakuovým strojem.
 4. Sedačka je ihned po sesbírání pěny vysávána vakuovou hlavicí.
 5. Sedačka příjemně voní a nehrozí výskyt plísní a vlhkosti.
 6. Úspěšnost a výsledek čištění a práce lze zkontrolovat okamžitě po čištění.
 7. Dlouhodobější trvanlivost vyčištěného stavu sedačky vs. extrakční čištění.
 8. Sedačka je po velmi krátké době ihned použitelná k běžnému provozu.
 9. Nedochází k žádnému chemickému odpařování čistícího přípravku.
 10. Přírodní pěna redukuje plísně, roztoče, zvířecí a prachové alergeny.
 11. Suchá pěna je PH neutrální a nedochází k poškození vlákna.
 12. Suchá pěna nepoškozuje výrobní protišpinivou úpravu vlákna.
 13. Obsahuje aktivní čistící substance a speciální Anti-Soiling komponenty, které zabraňují zvýšenému opětovnému znečištění ošetřené plochy.
 14. Neobsahuje bělidla ani optické zjasňovače, nezpůsobí žádné změny barev.
 15. Sedačku je možné ihned naimpregnovat a konzervovat.

Ukázku realizace – čištění sedaček, čištění židlí naleznete v naší fotogalerii realizace interiérů > čištění sedaček.

Impregnace sedaček a židlí je velmi důležitá. Pomáhá udržet vyčištění vlákna a povrchu sedačky výrazně delší dobu, jelikož vyčištěné vlákno sedačky je ochráněno vrstvou molekul, které obalí jádro vlákna a zamezí tak pronikání nečistot do vlákna potahové látky sedačky a je mnohem snadnější na čištění a údržbu, jelikož všechny nečistoty po dobu trvání impregnace ulpívají na povrchu sedačky a lze je setřít či odsát.

Impregnace sedaček a židlí je prováděna buď ruční nebo strojní metodou postřiku impregnačního roztoku pomocí ručního aplikátoru nebo strojního aplikátoru. S použitím vysoce profesionálních kvalitních výrobku Bayguard (Dr. Schutz Professional™) nebo Care Tex RM (Kärcher) dosáhneme pokrytí každého vlákna sedačky ochranným filmem, zamezíme slepení vlákna a vytvoříme důkladnou impregnační vrstvu, díky které budou nečistoty ulpívat na povrchu.

Impregnace sedačky se aplikuje ihned na vlhký povrch sedačky, aby dostatečně prostoupila do vnitřku otevřeného a vyčištěného vlákna a mohla vytvořit účinnou ochranu vlákna.

Doba vyschnutí po čištění a impregnaci sedačky je cca 4-6hodin. Vždy to záleží na větranosti prostoru. Během procesu schnutí nedoporučujeme sedačku používat.

Čištění sedaček a židlí

Technika čištění sedaček, křesel, židlí:

 • vysátí prachu speciální kartáčem „klepací hlavicí“Čištění sedaček a židlí
 • kartáčování včetně odstranění chlupů či vlasů
 • vakuové extrakční čištění a šamponování textilií
 • odstranění skvrn a fleků či hlubších nečistot
 • odstranění pachů a provonění textilií
 • suché do 1-2 hod od vyčištění či 4-6hod včetně impregnace

Technika čištění a odstranění silných pachů a skvrn:

 • Odstranění zvířecích pachů: čistíme roztokem Vax Professional™ Pets cleaner eliminující pachy moči, srsti, potu aj. zaručující stálobarevnost a antibakteriální účinek.
 • Odstranění tabákových pachů: čistíme roztokem Vax Professional™ Antitobacco cleaner eliminující pachy tabáku či kouře zaručující provonění vlákna materiálu.
 • Odstranění zvířecích skvrn:  čistíme speciální antibakteriální pěnou Vax Professional™ Stain remover se silným desinfekčním hloubkovým účinkem zaručující stálobarevnost.
 • Odstranění silných skvrn:  čistíme speciální roztokem Autoglym Interiér Shampoo se silným čistícím hloubkovým účinkem zaručující stálobarevnost.

* Přípravky obsahují antialergenní složky a jsou vhodné i pro astmatiky. Sedačka je po aplikaci těchto přípravků následně vyčištěna vhodným přípravkem dle typu materiálu.

Desinfekce a antibakteriální aromatizace sedaček a čalounění

Nedaří se Vám Váši sedačku zbavit nepříjemných pachů a bakterií či jiných nepříjemností? Jsou Vaši zvířecí mazlíčci nedílnou součástí Vaší sedačky a jsou prostě zvyklí na ní také přímo spát? Potřebujete svůji sedačku ochránit proti bakteriím, roztočům a jiným parazitům? Doporučujeme Vám provést důkladnou antibakteriální ochranu a ošetření sedačky s dlouhodobým efektem přípravky STAR EXTRA CARE™ či STAR PET PROTECT™.

Speciálními vonnými antibakteriálními patentovanými aroma osvěžovači STAR EXTRA CARE™ zbavíme Váši sedačku nepříjemných pachů a vonnými antibakteriálními patentovanými aroma přípravky STAR PET PROTECT™ ochráníme Váši sedačku proti bakteriím a roztočům.

Antibakteriální aroma přípravky STAR EXTRA CARE™ a STAR PET PROTECT™ prostupují hluboko do vnitřku vyčištěného vlákna sedačky a zanechávají po sobě příjemnou svěží vůni včetně antibakteriální ochrany povrchu materiálu. Doba antibakteriálního působení je cca 2-3 měsíce od provedení aromatizace textilií a povrchu materiálů. Pachy, bakterie aj jiné cizorodé látky jsou nenávratně pryč.

Doba schnutí této povrchové úpravy je cca 2-3hodiny a následně je sedačka opět připravena k užívání.  Aroma úpravou sedačky opravdu dopřejete Vaší sedačce tu nejlepší možnou péči, kterou Vám Váše sedačka jistě vrátí svoji svěží vůní a čistotou.

Ceník profesionálních služeb

 • 65,- Kč bez DPH per sedací místo| odprašnění a kartáčování sedačky elektro klepacím kartáčem
 • 350,- Kč bez DPH per sedací místo | mokré extrakční čištění
 • 65,- Kč bez DPH per židli | mokré extrakční čištění
 • 369,- Kč bez DPH per sedací místo | suché pěnové vakuové čištění
 • 150,- Kč bez DPH per židli | suché pěnové vakuové čištění
 • 369,- Kč bez DPH per sedací místo | parní hloubkové čištění 
 • 150,- Kč bez DPH per židli | parní hloubkové čištění
 • 850,- Kč bez DPH per sedací místo | suché vakuové čištění horkou pěnou
 • 350,- Kč bez DPH per židli | suché vakuové čištění horkou pěnou
 • 850,- Kč bez DPH per sedací místo | horkovodní pěnové vakuové čistění
 • 350,- Kč bez DPH per židli | horkovodní pěnové vakuové čistění
 • od 100,- Kč bez DPH per sedací místo | impregnace, nano impregnace
 • od 85,- Kč bez DPH per sedací místo | aromatizace & antibakteriální ochrana
 • od 300,- Kč za dopravu po Praze a regionálních pobočkách + 7,- Kč za každý další KM mimo Prahu | regionální pobočky.
 • Jednotkové ceny jsou uvedeny bez DPH. Výše DPH činní 15% pro domácnosti nebo 21% pro firmy.
 • Jednotkové ceny jsou vždy pro Slovenskou republiku přepočítány dle aktuálního kurzu měny Euro.