Renovace a čištění střech

Potřebujete zajistit profesionální čištění střech, mytí střech, renovaci střech, rizikové čištění střech včetně nátěrů střech či impregnace střech nebo mytí výškových prosklených ploch ve Vašem regionu? Stačí nám zavolat a rádi pro Vás tento servis zajistíme. Naše firma poskytuje tyto služby v mnoha regionech a městech či obcích v rámci ČR.

Renovace a čištění střech

Na přání našich zákazníků provádíme renovace střech, čištění střech, čištění střech Praha, mytí střech Praha, výškové mytí střech, parní čištění střech, tlakové čištění střech, horkovodní čištění střech, tryskání betonových střech, výškové mytí prosklených střech, výškové čištění okapů, výškové mytí okapů, výškové nátěry střech, výškové nátěry okapů, výškové odstraňování graffiti, odstraňování mechů a řas, odstraňování zelených povlaků ze střešní krytiny metodou Idromatic, Kranzle, Mosmatic, Oertzen aj. včetně aplikace nano impregnace a ochranných nátěrů střech s anti-grün ochranou metodou Finalit Professional™, ANKER, SAXO, AKEMI, FN NANO.

Dlouhodobá ochrana a impregnace střech a střešních povrchů budov, domů a objektů má za následek výrazné prodloužení životnosti stavu vyčištěné a z revitalizované střechy a především zhodnocení celkově vložené investice majitelů či SVJ sdružení do celkové životnosti vyčištěné střechy. Naše firma Očista prostor® je certifikovanou a odborně prováděcí firmou profesionálních samočistících nátěrů FN NANO® s 10-ti letou garanční zárukou samočistící účinnosti impregnačních nátěrů fasád, opláštění budov, zdiva, střech a svislých či šikmých venkovních ploch a zdí.

Čištění střech Praha, čištění střechPlzeň, čištění střech Brno, čištění střech Mělník, čištění střech Česká lípa, čištění střech Mladá Boleslav, čištění střechLiberec, čištění střech Ústí nad Labem, čištění střech Děčín, čištění střech Kladno, čištění střech Benešov, čištění střech Beroun a jiné služby jsme připraveni zajistit do 48-mi hodin ve Vašem regionu v rámci České Republiky.

Čištění střech, renovace střech či mytí střech včetně nátěrů a impregnací provádíme profesionální lanovou technikou zajišťujeme různými metodami a odbornými postupy dle bezpečnostních směrnic a horolezeckých technik prostřednictvím kvalitní a profesionální techniky.

Absolvované školení pro odborné provádění výškových prací nás zavazuje k profesionálnímu a odbornému provedení objednaných úkonů včetně minimalizace poškození Vašeho majetku.

Renovace a čištění střech

Odborné prováděcí práce ve výškách

Čištěnístřech, renovace střech a nátěry střech je pro naši firmu často poskytovanou službou. Jsme si vědomi, že pokud seVám povede nalézt skutečně seriózní firmu provádějící odborné výškové práce, mají obě strany oboustranně vyhráno. S naší firmou Očista prostor® máte o komplexní výškový servis a odborně provedené výškové práce postaráno. Díky zkušeným pracovníkům, profesionálním zkušenostem a komplexnímu servisu od A-Z, budete jistě příjemně překvapeni a dle zkušeností našich stávajících klientů především spokojeni.

Objednávka odborně prováděcích prací

Objednávka čištění, renovace a mytí střech předchází začátku naší vzájemné spolupráce. Obecně výškové čištění a mytí střech objednávejte v dostatečném předstihu, alespoň týden předem. Nejvhodnější forma objednávky a komplexní zjištění informací je preferováno prostřednictvím e-mailové objednávky či telefonické specifikace. V případě Vašeho detailního výčtu informací je naše firma pro Vás obratem schopna připravit a vypracovat předběžnou cenovou nabídku či rozpočet. V případě telefonického kontaktu se samozřejmě budeme ptát na několikero pro nás podstatných informací:

 1. Adresa a lokalita místaRenovace a čištění střech
 2. Plocha střechy
 3. Typ střešní krytiny
 4. Stav a stáří střešní krytiny
 5. Doplňkové služby – nátěr, impregnace aj
 6. Čas a preferovaný termín realizace

Cenový rozpočet práce ve výškách

Cenový rozpočet je vždy stanoven na základě osobní prohlídky místa či konkrétních podmínek má někdy své opodstatnění a to především v případě problematických podmínek realizace či specifičtější objednávky. V tomto případě naše firma preferuje osobní prohlídku. Důvodem je důkladně zmonitorovat stav, ve které se objekt či předmět zájmu nachází a domluvit se na technickém procesu realizace, odhadu počtu pracovníků a případných doplňkových službách. Následně je naše firma připravena vypracovat cenovou nabídku či rozpočet.

Cenová nabídka na provedení renovace nebo čištění střech včetně impregnace či nátěrů střech vždy obsahuje důležité informace, ze kterých se celkový rozpočet skládá:

 1. Adresa a lokalita místaRenovace a čištění střech
 2. Počet pracovníků
 3. Časová náročnost realizace
 4. Cena Kč per m2
 5. Cena Kč per hod per pracovník
 6. Režijní náklady
 7. Předběžná konečná částka

Čištění střech, renovace střech či jiné služby ve výškách mají postaven vždy položkový rozpočet, jenž zahrnuje základní parametry nabídky tzn. časový odhad, náročnost realizace, počet pracovníků, speciální úkony, režijní náklady a doplňkové služby. Cena může být případně po dohodě se zákazníkem upravena, jelikož se mohou během realizace vyskytnout nepředpokládané okolnosti (např. poškození tašek, problematická místa aj. komplikace) či nepředvídatelné úkony v rámci realizace akce.

Čištění a renovace střech a metodický postup prací

Naše firma jak již bylo uvedeno veškeré výškové práce provádí dle bezpečnostních směrnic a odborných školení. Výškové čištění a mytí střech nejsou výjimkou.

Čištění a renovace střech lanovou technikou nebo profi čistícími systémy Mosmatic.

 • Cenově výhodnější vs. klasické práce z plošiny
 • Řešení pro těžko a vysoko nedostupná místa
 • Úspora za pronájem lešení, plošiny atd.
 • Odpadá povinnost dopravních omezení
 • Rychlost a flexibilita provedení úkonů
 • Různá variabilita úkonů, řemesel a činností
Renovace a čištění střech

Čištění a renovace střech a vstupní konzultace jde v ruku v ruce. Vstupní konzultace provádění výškových prací je takřka standardním postupem naší firmy. Cílem vstupní konzultace je především zjištění níže uvedených kritérií:

 • Rozsah činnosti, výškových prací v místě
 • Náročnost provedení z hlediska úkonů
 • Stanovení potřebného času a termínu
 • Podmínky k provádění výškových prací
 • Specifikace jednotlivých úkonů v čase
 • Finanční kalkulace a platební podmínky
Renovace a čištění střech

Čištění střech, výškové mytí střech a ochranné nátěry střech naši klienti požadují pro různé oblasti, které jsme po vzájemné vstupní konzultaci připraveni zajistit či přímo sami zrealizovat. Naší hlavní doménou je výškové tlakové čištění střech, horkovodní čištění střech, parní mytí střech metodou Mosmatic, Idromatic, Kranzle, Oertzena dlouhodobá nano impregnace a ochrana povrchů např. proti zelenání střech metodou Finalit, Anker, Saxo, Akemi.

Renovace a čištění střech vodními tlakovými systémy

Tlakové čištění a mytí střech je prováděno vysoce účinnými metodami a stroji profesionálního čištění Mosmatic™, Kranzle, Oertzen, Kärcher. Tyto metody nabízíme naším klientům na základě absolvovaných odborného školení a získaného certifikátu se zaměřením na profesionální tlakové čištění podlah a povrchů.

Metoda Mosmatic Professional™ je profesionální a vysoce účinné metoda ekologického čištění povrchů a střech. Tato metoda je založena principu vysokotlakého čištění povrchů prostřednictvím vody s pracovní sílou kolem 350-ti barů a teplotou vody kolem 80-120 stupňů.

Metodou Mosmatic Professional™ jsme schopni vyčistit níže uvedené povrchy:

 • Střechy
 • Atypická místa
 • Zimní zahrady
 • Komíny
 • Odstranění povlaků
 • Odstranění zeleně
Renovace a čištění střech

Tato metoda pracuje s velmi vysokým tlakem vody prostřednictvím rotačních trysek, které v těsné a konstantní vzdálenosti od čištěného povrchu díky tlaku vodě dokáží udělat v okamžiku v podstatě zázraky. Celkovému stavu a účinnosti čištění jednoznačně napomáhá ohřevní systém Hot Box, jehož prostřednictvím dochází k velmi vysoké teplotě vody a zvýšení účinnosti čištění. Celý proces hloubkového čištění se odehrává pod hlavním krytem hlavice, která jednoznačně zamezí rozstřiku nečistot a vody s to především díky okamžitému odsávání do velkoobjemového zásobníku.

Hlavní přednosti hloubkového čištění metodou Mosmatic Professional™ :

 • Vysoká účinnost
 • Okamžitá účinnost
 • Ekologické čištění
 • Okamžité odsávání
 • Okamžitý výsledek
 • Totální odstranění nečistot
 • Regulovatelný tlak
 • Rychlé schnutí povrchu
 • Příprava na impregnaci
 • Rychlost a efektivita
 • Bezprašnost / nestříkání
Renovace a čištění střech

Metoda Mosmatic Professional™ vyžaduje k realizaci pouze přívod vody a elektřiny 380V. V případě potřeby je zdroj elektřiny 380V zajištěn prostřednictvím externí elektrocentrály.

Horkovodní tlakové parní čištění a renovace střech

Renovace a čištění střech a střešní krytiny párou je metoda čištění za pomoci parního čističe nebo stroje. Pára se klasifikuje jako skupenský stav vody a patří do plynného skupenství. Pára je vytvořena z vody za pomoci tlaku a teploty. Parní čistič vytvoří horkou vodu a pod silným tlakem žene molekuly vody potrubním systémem ven ze stroje speciální úzkou tryskou. Objem vody, která je umístěna v nádobě parního čističe, se při jejím odpařování zvětšuje 1700 krát. Čištění párou patří mezi neúčinnější ekologické metody vůbec. Není třeba používat žádné chemické, čistící a odmašťovací přípravky. Pára z čističe dokáže proniknout do nejmenších nerovností a skulinek čištěného povrchu, a za vysoké teploty uvolní a odstraní mastnotu, oleje, vosk a další silné nečistoty.

Renovace střech a čištění střech párou a jeho hlavními přednosti:

 • Ekologické čištění bez chemických přípravkůRenovace a čištění střech
 • Ošetřený povrch zůstává dočasně antistatický
 • Likviduje viry, bakterie, houby a další bacily
 • Očištěný povrch zůstává bez zbytků nečistot
 • Téměř destilovaná pára, která neobsahuje soli
 • Mnohostranné využití v domácnosti i průmyslu

Nano-technologické a ekologicky šetrné čištění

Hlavním principem intenzivního čištění a povrchové ochrany střech a střešních krytiny, na kterém se zakládá námi aplikovaná patentovaná metoda čištění a povrchové ochrany materiálů Finalit Professional™© je důkladné odstranění všech vodou nerozpustných a hluboko usazených nečistot, skvrn a fleků v různých materiálech prostřednictvím aktivních částic v rozpětí velikostí 1 nanometr (10-9) až 100 nanometrů s následnou aplikací transparentní proti přilnavé povrchové úpravy pomocí snížení povrchového napětí. Tato metoda umožnuje doposud nejprogresivnější, nejrychlejší a nejefektivnější způsob povrchového čištění do hloubky povrchů, okamžité odstranění nečistot, mastnoty, rzi, vodního kamene s následnou povrchovou dlouhodobou transparentní ochranou různých materiálů.

Čištění a renovace střech s následnou povrchovou úpravou metodou Finalit Professional™© je ekologicky šetrné a životnímu prostředí nezávadné. Intenzivní čistící roztoky a činidla včetně impregnačních roztoků ve spojením s molekulou vody se okamžitě z neutralizují a vznikne následně čirá tekutina s hodnotou PH 5 bez škodlivých a zatěžujících dopadů na životní prostředí.

Metoda a systém čištění střech Finalit Professional™© díky extrémnímu prodloužení čistících intervalů a zkrácení doby čištění materiálů jednoznačně dosahuje vysoké efektivity v rámci následného běžného úklidu a taktéž úsporu na běžných čisticích prostředcích (úspora čistícího personálu, úspora času a nákladů na čištění). Po provedení vyčištění a následné povrchové úpravy, následně stačí k běžné údržbě čistá voda s trochou ekologicky šetrného čistícího roztoku Finalit Professional™, který pomáhá udržovat dlouhodobou ochranu povrchu.

Renovace a opravy střech a technické informace

Výškové práce a opravy či nátěry střech provádíme na základě odborných školení a certifikací a znalosti této problematiky. Střecha je svrchní část stavební konstrukce, která chrání stavbu pod sebou před hromaděním vody a zajišťuje její bezproblémové odtékání. Je tedy dobré neotálet proto s opravou vaší střechy, neb pod vrstvou sněhu a ledu se problém těžko odstraňuje.

Střecha také chrání celkové stavební dílo, naši rodinu a náš majetek před nepřízní vnějších vlivů. Opravy střech provádíme proto vždy za dobrého počasí.

Dlouhodobé ZATÉKÁNÍ může postupně konstrukci stavby poškodit či nakazit růstem dřevokazných hub a plísní. V podnebných oblastech s častým sněžením musí být konstrukce střechy dostatečně pevná, aby váhu ležícího sněhu unesla.

Výšková údržba střech a odklízení sněhu a ledu a to zejména v zimních měsících, kdy také provádíme montáže sněhových zábran a instalace topných kabelů, neboť tyto prvky se pro Vás stanou neocenitelnou součástí Vaší střechy. Správně položené sněhové zábrany – ,,sněháky“- mohou předejít mnoha kolizím, újmách na zdraví a škodám na majetku – i toto je součástí opravy a údržby střechy. Nechte si správně namontovat sněhové zábrany a topné kabely a předejděte tak pozdějším opravám střechy.

Renovace a čištění střech

Výškové práce, opravy a údržbu střech provádíme na níže uvedených typech a druzích střech:

Sklonitých střechách (šikmé a strmé), plochých střechách, sedlových střechách, mansardových střechách, valbových střechách, polovalbové střechách, pultových střechách, stanových střechách a jiných atypických střechách.

Výškové práce, opravy a nátěry střech provádíme na níže uvedených typech a druzích krytinových materiálů:

Břidlicové desky (přírodní hornina dobře štípatelná na tenké pláty), došek (sláma, rákos), střešní taška, prejz (pálená taška dvojího žlábkovitého tvaru), Esovka – zakřivená taška, která se částečně překrývá, hřebenáč – žlábkovitá taška, kterou se kryje hřeben střechy, bobrovka – plochá taška, která se klade ve dvou vrstvách materiál, ze kterého jsou vyráběné, je kombinace cementu, buničiny a umělých vláken, šindel – dříve dřevěné (dnes k vidění převážně v sousedním Německu) a asfaltové šindele, které se vyznačují vyšší odolností či falcovky.

Výškové práce, opravy a údržba moderních střech je prováděna na površích betonových střešních tašek – má životnost více než 100 let a velice dobře odolává přírodním vlivům,šablonové – tenkých desek, eternitových či plastových tašek např. krytiny vyráběné recyklací plastů, kanadských šindelů – destičky z asfaltové lepenkyči vlnité krytiny – velké desky, vlnité zakřivení zajišťuje tuhost a zároveň elasticitu – plech, eternit, laminát, plexisklo a závěrem plechových, měděných či galvanizovaných střechách zinkem nebo pozinkovaných střechách a površích.

Výšková údržba a pravidelné čištění a revize střech je neméně důležitou součástí péče o střechu je také její pravidelná údržba. Provádíme proto nejen opravy, ale také čištění od mechu a lišejníků a to nejčastěji na tzv.,, střechách z kanadského šindele“ či sedlových střechách s mírným sklonem – díky hrubému povrchu zde dochází k usazování mechu a lišejníků, což má za následek postupné poničení krytiny a následně zatékání. V mnoha případech proto nestačí pouze opravit střechu, či mechanicky odstranit viditelnou část zeleně – se zákazníkem vždy konsultujeme postřik, impregnaci či jiné způsoby předcházení podobným problémům.

Impregnace střech a střešní krytiny

Výšková ochrana a impregnace střech prostřednictvím impregnace metodou Finalit, Akemi, Saxo, Anker je vysoce účinnou dlouhodobou ochranou všech střešních povrchů:

Proč uvažovat o impregnaci a ochraně střechy?

 

 • dlouhodobé udržení čisté střechy
 • anti – graffiti ochrana proti nástřiku
 • ochrana proti ulpívání steklin
 • ochrana proti ulpívání kapek
 • ochrana proti ulpívání nečistot
 • ochrana proti ptačímu trusu
 • ochrana proti prachu
 • ochrana prosklených částí
 • ochrana dřevěných částí
 • ochrana hliníkových rámů
 • ochrana plastových rámů
 • ochrana proti zeleni a plísním
Renovace a čištění střech

Odbornou impregnací střechy nedochází k ochraně povrchu nějakým běžným přípravkem, ale k trvalému zušlechtění povrchu. Povrch se stane po aplikace impregnace vysoce odolné proti ulpívání nečistot, jelikož je na jeho povrchu vytvořena odporová hladká ochranná vrstva, která odpuzuje dopadající nečistoty a během deště využije dopadající vodu ke smytí povrchově nikoliv hloubkově ulpělých nečistot.

Impregnace fasády, obkladů či střechy díky zformátování povrchu z vytváří tzv. efekt smrštění vodních kapek do různých útvarů. Na základě této skutečnosti tak dochází k mnohem menšímu zůstatku vodních kapek na vyčištěné střeše a velká část vodních kapek prostřednictvím odstředění a smrštění po naimpregnovaném povrchu ihned opouští plochu střešní krytiny. Zbývající minimum kapek zůstávajících na povrchu se následně odpaří. Po tomto minimální zůstatku kapek tak zůstávají pouze drobné odpařené minerální stopy.

Impregnace okamžitě reaguje a přilne dokonale k povrchu. Impregnace má super hydrofobní vlastnosti, odpuzuje nečistoty a zamezuje jejich přilnutí do struktury materiálu. Tím velmi zjednodušuje běžné čištění materiálů a významně prodlužuje jejich životnost a vylepšuje optický vzhled.

Spojením částic s podkladem je vytvořen absolutně spolehlivý ochranný mechanismus pro povrch. Formovaný povrch zůstává ovšem paropropustný – má možnost „dýchat“. To nám umožňuje vytvořit díky nanotechnologii hydrofobní, olejofóbní a acidofobní úpravu povrchu.

Samočistící impregnace povrchů, fasád, střech a kamene

Impregnace povrchů se samočistícím efektem provádí naše firma na základě odborné způsobilosti a aplikační certifikace prostřednictvím multifunkční suspenze FN NANO® s fotokatalytickým efektem. Povrchy zdí a střech mohou velmi snadno a za přijatelnou cenu získat samočistící schopnost, která je udrží dlouhodobě čisté s životností kolem 10-ti let.

Renovace a čištění střech

** Pro zoobrazení technických informací ohledně multifunkční technologie FN NANO – klikněte na textové pole.

Takto profesionálně ošetřený povrch netrpí uplýváním sazí ani prachových částic či tvorbou pavučin a takto ošetřené povrchy neporůstají zelenou řasou a návazně pak ani lišejníky a mechy. K dosažení uvedeného stačí profesionální aplikace ochranných impregnačních multifunkčních nátěrů suspenzemi FN NANO® s fotokatalytickým efektem.

Impregnační suspenze FN NANO® jsou v plném slova smyslu nanotechnologií budoucnosti. Mezi nanotechnologické produkty můžeme počítat i nátěrové hmoty, jejichž mikroskopická struktura a složení jsou založeny uplatnění nových poznatků z oblasti mikrosvěta. Tyto produkty využívají specifických vlastností nanočástic nebo nanovláken pro výrazné zvýšení kvalitativních parametrů, nebo

dosažení zcela nových vlastností (mimořádná odolnost proti otěru, minimální odraz radarového signálu, snížená prostupnost elektromagnetického záření, vysoká tepelněizolační schopnost, samočistící povrchy, čištění vzduchu a vody a další).

Vizualizace schéma fotokatalýzy | FN NANO®

Renovace a čištění střech

FN NANO® jsou svým složením vodné suspenze fotoaktivního oxidu titaničitého ve směsi anorganických pojiv. Nanesený nátěr po zaschnutí vytvoří na povrchu vysoce porózní tenkou vrstvu o síle 0,005 – 0,05 mm. Patentovaná kompozice FN NANO® vytváří takovou strukturu a morfologii vrstvy, v níž je maximálně zachována foto aktivita nanočástic TiO2. 1m2 plochy pokryté suspenzí FN NANO® tak vytváří 500 m2 fotoaktivní plochy nanočástic TiO2, na níž může probíhat fotokatalytický́ proces. To zajišťuje povrchům ošetřeným FN NANO® mimořádnou fotokatalytickou účinnost a samočistící schopnost s 10-ti letou životností ochrany ošetřených svislých a šikmých povrchů fasád, střech a zdiva.

Vizualizace reakční schopnosti fotokatalýzy | FN NANO®

Renovace a čištění střech

Ideálním podkladem pro samočistící fotokatalytické impregnace a ochranné suspenze FN NANO® je beton, silikátové omítky a barvy, kámen (zejména vápenec, mramor, opuka, pískovec), neglazovaná keramika (obklady, cihly, střešní tašky). Aplikovat lze i na akrylátové omítky a barvy. Nanášení vyžaduje speciální air-less technologii a aparaturu, provádí se stříkáním (pistole HVLP) v kombinaci s profi aplikačním válečkem. Aplikaci je vhodné realizovat prostřednictvím certifikované odborně prováděcí firmy.

Impregnace fasád, střech, zdiva, cihel prostřednictvím fotokatalytické suspenze FN NANO® provádíme jako samočistící ochranu povrchů v níže uvedených oblastech s 10-ti letou garancí impregnace:

 • dlouhodobé zachování čistého povrchu stěn, střech a stavebních konstrukcí
 • pro zamezení tvorby usazenin na povrchu ošetřeném suspenzemi FN NANO®
 • ochrana proti uplývání a redukce výskytu sazí, prachových částic, mikro kapének tuku, mastnot aj.
 • omezení výskytu a tvorby mechů a řas, kdy fotokatalytický́ efekt zabraňuje na těchto plochách růstu plísní, řas, lišejníků a mechů
 • anti-graffiti ochrana plochy, na nichž je nanesena silnější vrstva suspenze FN NANO® (0,1 –0,2 mm), vykazují díky vlastnostem silný́ antigraffiti efekt

Ceník profesionálních služeb

 • Základní výškové práce: od 400,- Kč /hod per pracovník*
 • Čištění solárních panelů: od 15,- Kč per / m2
 • Tlakové mytí střech: od 49,- Kč/m2 (dle rozsahu plochy)
 • Horkovodní čištění fasád a obkladů: od 65,- Kč/m2 (dle rozsahu plochy)
 • Parní čištění střech: od 85,- Kč / m2 (dle rozsahu plochy)
 • Strojové čištění střech: od 69,- Kč / m2 (dle rozsahu plochy)
 • Impregnace střech: od 85,- Kč /m2 (dle rozsahu plochy)
 • Samočistící impregnace střech: cena dle typu a rozsahu plochy od m2
 • Nátěry střech: od 150,- Kč/m2 (včetně materiálu a barev)
 • Čištění okapů: od 65,- Kč /bm
 • Nátěry okapů: od 150,- Kč/bm (včetně materiálu a barev)
 • Ostatní výškové práce a úkony: cena stanovena dle typu úkonu a dohody
 • od 300,- Kč za dopravu po Praze a regionálních pobočkách + 7,- Kč za každý další KM mimo Prahu | regionální pobočky.
 • Jednotkové ceny jsou uvedeny bez DPH. Výše DPH činní 15% pro domácnosti nebo 21% pro firmy.
 • Jednotkové ceny jsou vždy pro Slovenskou republiku přepočítány dle aktuálního kurzu měny Euro.