Renovace a čištění dlažby

Renovace dlažby, čištění dlažby, renovace keramické dlažby, čištění keramické dlažby, čištění dlažbových schodů, renovace cotto dlažeb, čištění cotto dlažeb, strojové čištění dlažby, hloubkové čištění dlažby, parní čištění dlažby, odmašťování dlažby, horkovodní čištění dlažby, desinfekce dlažby, antibakteriální čištění dlažby, odstranění stavebních nečistot z dlažby, odstranění spárovacích hmot z dlažby, odstranění olejových skvrn a fleků včetně ochranné impregnace dlažeb, protiskluzových nátěrů a obnovy barev, glazury a lesku dlažeb jsme připraveni zajistit v rámci České republiky do 48-mi hodin.

Renovace a čištění dlažby

Potřebujete zajistit důkladnou renovaci a čištění dlažby, renovaci a čištění přírodní cotto dlažby či keramické dlažby včetně ochranné impregnace a obnovy lesku a barev dlažby ve Vaší domácnosti, bytě, domě, kanceláři či provozních prostorách Vaší firmy ve Vašem regionu?

Renovace a čištění dlažby Praha, renovace a čištění dlažby Mělník renovace a čištění dlažby Česká lípa, renovace a čištění dlažby Mladá Boleslav, renovace a čištění dlažby Liberec, renovace a čištění dlažby Ústí nad Labem, renovace a čištění dlažby Děčín, renovace a čištění dlažby Kladno, renovace a čištění dlažby Benešov, renovace a čištění dlažby Beroun, renovace a čištění dlažby Brno, renovace a čištění dlažby Plzeň a jiné služby jsme připraveni zajistit do 48-mi hodin ve Vašem regionu.

Renovace a čištění keramické a přírodní dlažby a schodů ve Vaší domácnosti, bytě, domě, kanceláři či budověje prováděna různými metodami dle typu různých typu povrchů. Naše metody se zakládají na kvalitních a profesionálních prostředcích s použitím moderní a účinné čistící a renovační techniky renomovaných značek.

Naše firma je držitelem certifikátů získaných na základě absolvování školení v oblastech metodiky úklidu, čištění a renovace včetně impregnace a ochrany povrchů od renomovaných dodavatelů a výrobců profesionálních čistících a impregnačních systémů povrchů a technologií.

Čištění a renovace dlažeb a úvodní informace

Čištění keramických a cotto či přírodních dlažeb je pro naši firmu díky naší technice a zkušenostem velmi často zajišťovanou službou. Hlavní náplní této sekce je seznámit a detailně informovat našeho zákazníka o tom, jak bude skutečně probíhat celkový průběh jednání a renovace či čištění a impregnace dlažeb od A-Z včetně doplňkových služeb.

Jsme si vědomi, že pokud se Vám povede nalézt skutečně seriózní a profesionální firmu, je jisté, že vše je samozřejmě o lidech – pracovnících, kteří k Vám přijdou a tím i potažmo o úklidové firmě jako takové, mají obě strany oboustranně vyhráno. Uvažujte o tom, jak jste třeba limitováni časem a tak lze říci, že s naší firmou Očista prostor® máte o komplexní renovaci a čištění dlažeb máte postaráno. Díky zkušeným pracovníkům, profesionálním pomůckám a úklidové technice a profi přípravkům máte Vaši dlažbu vyčištěnu, uklizenu a naimpregnovánu třeba i za jediný den.

Naše firma je plně pojištěna u České pojišťovny do výše krytí 5-ti miliónů korun případně způsobené škody. Každý pracovník je povinen vedení naší firmy nahlásit případně způsobenou škodu a následně budeme s Vámi za stranu vedení firmy řešit kompenzaci či pojistnou událost.

Čištění a renovace keramických a cotto dlažeb a objednávka

Objednávka čištění a renovace dlažeb předchází začátku naší vzájemné spolupráce. Obecně čištění dlažeb objednávejte v dostatečném předstihu, alespoň týden předem. Nejvhodnější forma objednávky renovace a čištění dlažeb a komplexní zjištění informací je preferováno prostřednictvím e-mailové objednávky či telefonické specifikace. V případě Vašeho detailního výčtu informací je naše firma pro Vás obratem schopna připravit a vypracovat předběžnou cenovou nabídku či rozpočet. V případě telefonického kontaktu se samozřejmě budeme ptát na několikero pro nás podstatných informací:

 1. Adresa a lokalita místaRenovace a čištění dlažby
 2. Plocha dlažby a rozsah znečištění
 3. Stav a forma údržby dlažby
 4. Čas a preferovaný termín realizace
 5. Rozsah čištění a renovace dlažby
 6. Typ dlažby (keramika, cotto, slinutá aj.)
 7. Doplňkové služby – nano impregnace, zvýraznění
 8. Specifikace povrchové úpravy (glazura aj.)

Čištění a renovace dlažeb a cenová nabídka

Osobní prohlídka prostor někdy má své opodstatnění a to především v případech větších prostor či specifičtější objednávky naše firma preferuje osobní prohlídku. Důvodem je důkladně zmonitorovat stav, ve které se prostor nachází a domluvit se na odhadu počtu hodin, pracovníků a případných doplňkových službách. Následně je naše firma připravena vypracovat cenovou nabídku či rozpočet.

Čištění a renovace dlažeb ve Vaší domácnosti, kanceláři a prostorách či budovách a následná cenová nabídka vždy obsahuje důležité informace, ze kterých se celkový rozpočet skládá:

 1. Adresa a lokalita místaRenovace a čištění dlažby
 2. Počet pracovníků
 3. Počet hodin (vždy odhad)
 4. Cena kč / hod
 5. Cena kč /m2
 6. Doprava
 7. Speciální čističe či impregnace
 8. Doplňkové služby (čištění koberců, podlah aj.)
 9. Předběžná konečná částka

Čištění a renovace dlažeb v rámci Vašich prostor může být úkon na jeden a leckdy i více dnů. Je velice důležité říci, že námi zaslaný a kalkulovaný předběžný počet hodin vychází z našich dlouholetých zkušeností a ve většině případech se nám daří avizované časové rozmezí dodržet. Jsou však výjimky, které je potřeba vzít v potaz a stává se, že naši pracovníci Vás mají povinnost upozornit na případný nárůst ceny. Toto může způsobit hned několik faktorů např. vysoce odolná nečistota, značné množství prachu, opakované vysávání, vysoká mastnota aj.

Cenová nabídka a rozpočet vždy zahrnuje základní čistící přípravky pro standardní čištění a renovaci dlažby a dlažbových podlah včetně použití vlastní úklidové techniky. Speciální čističe, impregnační přípravky jsou účtovány separátně za příplatek. Jejich použití je vždy ze strany našich pracovníků konzultováno s klientem před tím, než-li je budou případně použity.

Renovace a čištění dlažby

Čištění, renovace a impregnace dlažeb a technické informace

Čištění, renovace a impregnace dlažeb se řídí jednoduchými pravidly a postupy:

 1. Zmapování celkového prostoru a zpřesnění odhadu času a ceny.
 2. Odprášení dlažeb včetně zákoutí, spár, soklů aj.
 3. Odmaštění dlažeb a spár + horkovodní parní čištění aj.
 4. Hloubkové vyčištění dlažbových podlah včetně aplikace profi čistícího přípravku.
 5. Neutralizace a vymytí dlažby včetně vysušení povrchu podlahy a dlažby.
 6. Impregnace, nátěry, voskování a ochrana povrchu dlažby.
 7. Strojové leštění podlah a dlažby či zaleštění přírodní dlažby.
 8. Finální kontrola a doladění detailů prováděných úkonů.
 9. Předání zakázky a vyúčtování se zákazníkem.

Čištění a renovace dlažeb a dlažbových podlah či schodů vyžaduje vybavení kvalitními čistícími koncentráty a profesionální čistící technikou. V jednoduchosti je krása a tak i naši pracovníci nemají víc než opravdu potřebují. Důležité je říci, že to málo co potřebují musí a je kvalitní a funkční pomůcka či technika.

 1. Vodní vysavač na suché a mokré vysávání včetně extrakčního-mokrého čištěním povrchů.
 2. Průmyslový vysavač na hrubé odprášení a vysávání stavebních nečistot.
 3. Kartáčovací rotační stroj na hrubý vymytí povrchu a spár
 4. Horkovodní parní tlakový čistící systém Mosmatic
 5. Kotoučový stroj na hloubkové čištění podlah a schodů
 6. Kvalitní škrabky a žiletky UNGER
 7. Kartáče a rýžáky
 8. Kvalitní čistící pady na hloubkové čištění podlahy
 9. Přípravky na čištění – desinfekci – leštění – impregnaci – voskování
 10. Kvalitní mopy

Renovace a čištění dlažby

Čištění, renovace a impregnace dlažby a metodický postup

Čištění a renovace dlažby a dlažbových podlah se dělí a metodicky rozlišuje na různé úrovně dle stavu povrchu. Každý povrch je specifický a je zapotřebí ho nejdříve zanalyzovat a navrhnout vhodnou metodu a rozsah čištění a případné doporučení ochranné impregnace.

Metody profesionálního čištění keramických a přírodních dlažeb a schodů:

 1. Renovace dlažeb metodou diamantového čištění | Finalit Professional™ & Twister Professional
 2. Hloubkové čištění podlah, dlažeb metodou a systémem | Finalit Professional™
 3. Tlakové horkovodní profesionální čištění dlažeb metodou | MOSMATIC
 4. Hloubkové strojové mytí metodou 3M a profi desinfekcemi GUAa | Dezisan Profi

Profesionální čištění, dlažeb je vždy zahájeno odprášením povrchů a podlah a vyžaduje důslednost a jasné stanovení priorit co vše je zapotřebí odprášit a především kvalitní úklidovou techniku. JE VELICE DŮLEŽITÉ MÍT NA VĚDOMÍ, ŽE V PŘÍPADĚ VĚTŠÍ OPRAŠNOSTI JE ZAPOTŘEBÍ ODPRAŠNĚNÍ OPAKOVAT I NĚKOLIKRÁT. Odprášení povrchů probíhá podtlakovým sáním proudu vzduchu, který je promýván velkým množstvím vody a zvedá se jako gejzír až k separátoru. Separátor oddělí alergeny, spory, plísní, choroboplodné zárodky i prachová částice a zapere je do vody, se kterou je vylijeme. Odprášení touto metodou je vysoce efektivní.

Na hrubé nečistoty je zapotřebí nasadit průmyslové vysavače, které si poradí s jemným prachem, hrubými nečistotami, kapalinami, olejem, mazivem, granulátem, kovovými třískami nebo dřevěnými pilinami. Dokonalou filtraci zaručuje plochý skládaný filtr Eco optional se systémem TACT – konstantní vysoký sací výkon. Tento systém umožňuje při práci vysavače, bezdotykové oklepávání filtru. Strojová technika na profi úklid a čištění podlah z díly firem Soteco, 3M, Numatic, Krantzle, Wirbel má své nenahraditelné místo ve výbavě naší firmy Očista prostor®. Díky této technice a proškolených pracovníků je naše firma schopna uspokojit v širokém spektru standardní i speciální požadavky na úklid i náročnějšího zákazníka.

Profi čistící technika firmy Očista prostor® čítá profi vysavače s jedním až třemi uhlíkovými motory, několikanásobnou filtrací, odpadním tankem a podvozkem. Speciální modely jsou vybaveny zvláštními užitečnými funkcemi, které výrazně usnadňují práci a přináší efektivní výsledek. Mezi takové funkce patří například systém Flowmix, silnější filtrace, speciální filtrace, automatické očišťování filtru či filtry s antibakteriální úpravou jsou určeny pro nemocnice a zdravotnická zařízení.

Renovace dlažeb metodou Twister Professional | HTC Floor systems

Renovace keramických, slinutých či přírodních dlažeb metodou Twister Professional™ DCS (Diamantový čistící systém) je nová technologie mechanického renovace a čištění dlažeb s využitím mikroskopických částeček diamantu speciálními čistícími diamantovými pady. Tato technologie je vhodná na renovaci a čištění hladkých dlažbových povrchů.

Diamantový čistící systém podlah firmy HTC metodu Twister Professional:

Renovace a čištění dlažeb metodou Twister Professional™ je revoluční čistící systém využívající kotouče vyrobené z miliard mikroskopických částeček diamantu, které podlahu čistí a leští mechanicky, bez použití chemikálií. Kotouče Twister Professional™lze použít na většinu běžných podlahových materiálů, jako je například terazzo, přírodní kámen, beton, vinyl a epoxid. Kotouče Twister Professional™ promění matný a opotřebený povrch na čistou a zářivě vyleštěnou podlahu. Kotouče Twister Professional™ nabízejí přednosti, které ocení jak poskytovatelé čistících služeb, tak majitelé podlah.

Kotouče Twister Professional™ používáme pro většinu běžných dlažbových materiálů, jako např. terazzo, přírodní kámen, beton, dlažba, aj. Efektivní odstranění nečistot je dosaženo díky diamantovým kotoučům, které reagují na povrchu okamžitě. Běžné čistící chemické roztoky reagují na nečistotách až za delší dobu a někdy i velmi krátce, naproti tomu Twister Professional™ pad bude efektivně odstraňovat nečistoty nebo mastnoty mechanicky během normálního postupu s pomocí diamantů. Není třeba žádného extra času nebo úsilí.

Renovace dlažeb metodou Finalit Professional™

 

Renovace keramických, slinutých či přírodních dlažeb metodou Finalit Professional™ (Diamantový čistící systém) je nová technologie mechanického renovace a čištění dlažeb s využitím mikroskopických částeček diamant speciálními čistícími diamantovými a porcelánovými či křemičitými kartáčovými pady. Tato technologie je vhodná na renovaci a čištění hrubších a perforovaných dlažeb a dlažbových povrchů.

Čištění dlažby metodou Finalit Professional™ Floor sytems

Hlavním principem intenzivního čištění a povrchové ochrany dlažeb a dlažbových podlah, na kterém se zakládá námi aplikovaná patentovaná metoda čištění a povrchové ochrany materiálů Finalit Professional™© je důkladné odstranění všech vodou nerozpustných a hluboko usazených nečistot, skvrn a fleků v různých materiálech prostřednictvím aktivních částic v rozpětí velikostí 1 nanometr (10-9) až 100 nanometrů s následnou aplikací transparentní proti přilnavé povrchové úpravy pomocí snížení povrchového napětí. Tato metoda umožnuje doposud nejprogresivnější, nejrychlejší a nejefektivnější způsob povrchového čištění do hloubky povrchů, okamžité odstranění nečistot, mastnoty, rzi, vodního kamene s následnou povrchovou dlouhodobou transparentní ochranou různých materiálů.

Čištění dlažeb s následnou povrchovou úpravou metodou Finalit Professional™© je ekologicky šetrné a životnímu prostředí nezávadné. Intenzivní čistící roztoky a činidla včetně impregnačních roztoků ve spojením s molekulou vody se okamžitě z neutralizují a vznikne následně čirá tekutina s hodnotou PH 5 bez škodlivých a zatěžujících dopadů na životní prostředí.

Metoda a systém čištění dlažeb Finalit Professional™© díky extrémnímu prodloužení čistících intervalů a zkrácení doby čištění materiálů jednoznačně dosahuje vysoké efektivity v rámci následného běžného úklidu a taktéž úsporu na běžných čisticích prostředcích (úspora čistícího personálu, úspora času a nákladů na čištění). Po provedení vyčištění a následné povrchové úpravy, následně stačí k běžné údržbě čistá voda s trochou ekologicky šetrného čistícího roztoku Finalit Professional™, který pomáhá udržovat dlouhodobou ochranu povrchu.

Renovace a čištění dlažby

Tlakové horkovodní profesionální parní čištění dlažeb a spár

Druhou metodou vysoce účinného čištění, odmašťování povrchů a podlah je tlakové mytí, vysokotlaké čištění nebo tryskání vodou. Tlakové čištění je činnost, při které dochází k čištění různých povrchů a materiálů využíváním proudu vody pod vysokým tlakem, s velikou kinetickou energií.

Tlakové čištění horkou vodou díky této síle proudu vody směřované k čištěnému povrchu je možné odstranit například:

 • atmosférické nečistoty (prachové částice, smog, saze)
 • organické nečistoty (řasy, plísně, mechy a pod.)
 • graffiti, barvy, laky a mořidla
 • mastnotu a olejové skvrny
 • cementový povlak, rez i solné výkvěty
 • pogumování betonových, asfaltových a antiskidových povrchů
 • žvýkačky

Tlakové čištění horkou vodou a jeho hlavní princip vysokotlakého čištění je založen na mechanickém odtržení špíny z povrchu, aplikací vody o veliké kinetické energii. Ta je dána její rychlostí, tedy tlakem a hmotností, tedy průtokem. Na rozdíl od klasického vodního čištění, při kterém je kinetická energie vyráběna velkým množstvím vody, je zde její spotřeba kvůli vysokému tlaku až o 75% nižší, při mnohonásobném čistícím efektu.

Tlakové čištění je ekologicky šetrnou formou čištění pomocí různé síly tlaku vody a teploty vody vysokotlakého přístroje a sestavy. Díky této technologii je možné odstranit prach, barvu, bláto ze zdí, kovů, cest, chodníku, olejové skvrny z podlah, různorodou špínu z dopravných prostředků, odstranění graffiti z budov, mytí materiálů od starých nátěrů a popisů a jejich přípravu pro další úpravu nebo renovaci.

Renovace a čištění dlažby

Metoda Mosmatic Professional™ je profesionální a vysoce účinnou metodou ekologického čištění povrchů. Tato metoda je založena principu vysokotlakého čištění povrchů prostřednictvím vody s pracovní sílou kolem 400 barů a teplotou vody 120 stupňů.

Metodou Mosmatic Professional™ jsme schopni vyčistit níže uvedené povrchy:

 • Venkovní podlahy
 • Ražený beton
 • Lícové pásky (brick)
 • Skládané dlažby
 • Schody a schodiště
 • Terasy
 • Okrasné kameny
 • Altánové sezení
 • Bazénové obklady
 • Venkovní dlažby
 • Porfýr
 • Kamenné chodníky
 • Zámkové dlažby
 • Garážové vjezdy
 • Obrubníky
 • Venkovní balustrády
 • Grilovací sezení
 • Parkovací stání
Tato metoda pracuje s velmi vysokým tlakem vody prostřednictvím rotačních trysek, které v těsné a konstantní vzdálenosti od čištěného povrchu díky tlaku vodě dokáží udělat v okamžiku v podstatě zázraky. Celý proces hloubkového čištění se odehrává pod hlavním krytem hlavice, která jednoznačně zamezí rozstřiku nečistot a vody s to především díky okamžitému odsávání do velkoobjemového zásobníku.

Metoda Mosmatic Professional™ vyžaduje k realizaci pouze přívod vody a elektřiny 380V. V případě potřeby je zdroj elektřiny 380V zajištěn prostřednictvím externí elektrocentrály.

Strojové mytí podlah a dlažeb metodou 3M a Finalit Professional™

Hloubkové mytí keramické dlažby a podlah provádíme za pomoci speciálních přípravků, které jsou určeny pouze k čištění podlah a keramické dlažby. Požadovaný vzhled a následný lesk obnovujeme mechanickým mytím pomocí čistících padů 3M s příměsí karbidu křemíku.

Použitím této profesionální technologie zajistíme obnovu lesku podlah v různém stádiu poškození. Provádíme přirozené zvýraznění původní barvy keramické dlažby či podlahy, aplikujeme protiskluzovou ochranu a aktivní nebo pasivní nano ochranu, která je dokonale přilnavá ke všem povrchům. V rámci pravidelné údržby nabízíme i odbornou údržbu ochranné vrstvy podlahy a voskování metalických a silikonových vosků.

Impregnace a ochrana povrchu dlažeb a dlažbových podlah

Renovace a čištění dlažby

Voskování a polymerizace dlažeb a dlažbových podlah

Impregnace podlah (polymerizace) zabraňuje před nadměrným opotřebením a ušpiněním. Díky povrchové úpravě a vrstvě získá podlaha také vlastnosti proti uklouznutí a mnohem lépe se udržuje v čistotě. Základem procesu je velmi důkladné mechanické očištění podkladu případné odstranění starých polymerů – strhávačem vosků, neutralizace a vyschnutí, nanesení ochranné polymerové vrstvy.

Ukázka vizualizace technického procesu voskování dlažeb a dlažbových podlah

Renovace a čištění dlažby

Voskování dlažby a dlažbových podlah velmi účinně předchází obrušování podlah od písků, prachu, pylu, otěrem při chůzi, a jiných nečistot. Tím vznikají mikropóry do kterých se dostává nečistota, která se velmi špatně odstraňuje. Tímto vlivem se podlaha stává matná, mění se barva a velmi špatně se čistí. Toto vše pravidelná péče a celoroční údržba vyřeší v předstihu a ke spokojenosti obou stran.

Pro specifické zatížení povrchu keramické dlažby používáme jako ochranu polymerní disperze s kovovým síťováním s vysokou odolností a hedvábně matnou optikou. Úprava polymerním voskem splňuje požadavky normy DIN 18032 protiskluzovosti. Metoda je vhodná pro sanaci ochranného filmu High-Speed (mechanické vytvrzení polymerní vrstvy), která násobně zvyšuje odolnost ošetřeného povrchu.

Nabízíme i aplikaci polymerních vosků určených do lékařských zařízení splňující nejpřísnější hygienické normy. Při použití jakýchkoli polymerních vosků je třeba zvážit, zda je tato úprava vhodná pro zamýšlené zatížení keramické dlažby.

Impregnace a ochrana povrchu dlažeb a dlažbových podlah

Impregnace dlažeb a dlažbových podlah systémem Finalit Professional™© s hydrofobním a nepřilnavým efektem okamžitě reaguje a přilne dokonale k povrchu. Impregnace má super hydrofobní vlastnosti, odpuzuje nečistoty a zamezuje jejich přilnutí do struktury materiálu. Tím velmi zjednodušuje běžné čištění materiálů a významně prodlužuje jejich životnost a vylepšuje optický vzhled.

Finalit Professional™© JE Systém ochrany a impregnace dlažeb, kdy dochází ke spojení ochranných částic s podkladem a je vytvořen absolutně spolehlivý ochranný mechanismus pro povrch. Impregnovaný a formovaný povrch zůstává ovšem paropropustný – má možnost „dýchat“. To nám umožňuje vytvořit díky této technologii hydrofobní, olejofóbní a acidofobní úpravu povrchu.

Renovace a čištění dlažby

Protiskluzná úprava keramické dlažby, cotto dlažby | Finalit Professional™

V první řadě naneseme speciální prostředek určený ke zvýšení protiskluzovosti povrchu. Poté provádíme denní údržbu, ke které postačí čistá voda s občasným použitím stopového množství přípravku firmy Finalit pro keramické dlažby, který podporuje stálost vlastností ošetřeného povrchu. Přípravek má mimo mycích schopností také výhodu, že v jednom momentě nanáší vrstvu ochranného a leštícího vosku. Aplikace odpovídá běžnému mytí keramické dlažby – je levná a snadná.

Každá dlažba má uveden proti skluz v jakém je vyrobena (jedná se pouze o hodnotu kluzné/protiskluzné plochy). Stupně protiskluznosti se značí R 9 až R 13 podle normy DIN 51130. R 9 na šikmé ploše v úhlu 6-10 stupňů, R 10 v úhlu 10-19 stupňů, R 11 v úhlu 19-27 stupňů, R 12 v úhlu 27-35 stupňů a R 13 nad 35 stupňů. Stupeň protiskluznosti výrobci značí písmeny A – B – C, kdy je C nejvyšší stupeň. Do běžné domácnosti není důvod proti skluz více řešit. V okolí bazénu či veřejných prostor je již tento údaj důležitý a je na něj kladen velký důraz.

Hodnotu protiskluzových vlastností lze zvýšit i vhodným mechanickým opracováním keramické dlažby, kdy ji vyleštíme abrazivními pady Finalit Professional™ do požadované hrubosti normy na skluznost mokrého povrchu. U všech forem speciálních protiskluzových úprav je nutné počítat s vyšší náročností pravidelné údržby upraveného povrchu, aby zůstaly dlouhodobě zachovány jeho protiskluzové vlastnosti.

Renovace a čištění dlažby

Samočistící impregnace povrchů, fasád, střech, zdí a kamene

Impregnace povrchů se samočistícím efektem provádí naše firma na základě odborné způsobilosti a aplikační certifikace prostřednictvím multifunkční suspenze FN NANO® s fotokatalytickým efektem. Povrchy zdí a střech mohou velmi snadno a za přijatelnou cenu získat samočistící schopnost, která je udrží dlouhodobě čisté s životností kolem 10-ti let.

Renovace a čištění dlažby

** Pro zoobrazení technických informací ohledně multifunkční technologie FN NANO – klikněte na textové pole.

Takto profesionálně ošetřený povrch netrpí uplýváním sazí ani prachových částic či tvorbou pavučin a takto ošetřené povrchy neporůstají zelenou řasou a návazně pak ani lišejníky a mechy. K dosažení uvedeného stačí profesionální aplikace ochranných impregnačních multifunkčních nátěrů suspenzemi FN NANO® s fotokatalytickým efektem.

Impregnační suspenze FN NANO® jsou v plném slova smyslu nanotechnologií budoucnosti. Mezi nanotechnologické produkty můžeme počítat i nátěrové hmoty, jejichž mikroskopická struktura a složení jsou založeny uplatnění nových poznatků z oblasti mikrosvěta. Tyto produkty využívají specifických vlastností nanočástic nebo nanovláken pro výrazné zvýšení kvalitativních parametrů, nebo

dosažení zcela nových vlastností (mimořádná odolnost proti otěru, minimální odraz radarového signálu, snížená prostupnost elektromagnetického záření, vysoká tepelněizolační schopnost, samočistící povrchy, čištění vzduchu a vody a další).

Vizualizace schéma fotokatalýzy | FN NANO®

Renovace a čištění dlažby

FN NANO® jsou svým složením vodné suspenze fotoaktivního oxidu titaničitého ve směsi anorganických pojiv. Nanesený nátěr po zaschnutí vytvoří na povrchu vysoce porózní tenkou vrstvu o síle 0,005 – 0,05 mm. Patentovaná kompozice FN NANO® vytváří takovou strukturu a morfologii vrstvy, v níž je maximálně zachována foto aktivita nanočástic TiO2. 1m2 plochy pokryté suspenzí FN NANO® tak vytváří 500 m2 fotoaktivní plochy nanočástic TiO2, na níž může probíhat fotokatalytický́ proces. To zajišťuje povrchům ošetřeným FN NANO® mimořádnou fotokatalytickou účinnost a samočistící schopnost s 10-ti letou životností ochrany ošetřených svislých a šikmých povrchů fasád, střech a zdiva.

Vizualizace reakční schopnosti fotokatalýzy | FN NANO®

Renovace a čištění dlažby

Ideálním podkladem pro samočistící fotokatalytické impregnace a ochranné suspenze FN NANO® je beton, silikátové omítky a barvy, kámen (zejména vápenec, mramor, opuka, pískovec), neglazovaná keramika (obklady, cihly, střešní tašky). Aplikovat lze i na akrylátové omítky a barvy. Nanášení vyžaduje speciální air-less technologii a aparaturu, provádí se stříkáním (pistole HVLP) v kombinaci s profi aplikačním válečkem. Aplikaci je vhodné realizovat prostřednictvím certifikované odborně prováděcí firmy.

Impregnace fasád, střech, zdiva, cihel prostřednictvím fotokatalytické suspenze FN NANO® provádíme jako samočistící ochranu povrchů v níže uvedených oblastech s 10-ti letou garancí impregnace:

 • dlouhodobé zachování čistého povrchu stěn, střech a stavebních konstrukcí
 • pro zamezení tvorby usazenin na povrchu ošetřeném suspenzemi FN NANO®
 • ochrana proti uplývání a redukce výskytu sazí, prachových částic, mikro kapének tuku, mastnot aj.
 • omezení výskytu a tvorby mechů a řas, kdy fotokatalytický́ efekt zabraňuje na těchto plochách růstu plísní, řas, lišejníků a mechů
 • anti-graffiti ochrana plochy, na nichž je nanesena silnější vrstva suspenze FN NANO® (0,1 –0,2 mm), vykazují díky vlastnostem silný́ antigraffiti efekt

 

Ceník profesionálních služeb

 • od 95,- Kč bez DPH per m2 | renovace podlahy a dlažeb
 • od 65,- Kč bez DPH per m2 | čištění podlahy a dlažby
 • od 125,- Kč bez DPH per m2 | tlakové horkovodní čištění podlah
 • od 60,- Kč bez DPH per m2 | nano technologické čištění podlah
 • od 65,- Kč bez DPH per m2 | voskování a impregnace podlah
 • od 25,- K4 bez DPH per m2 | strojové leštění podlah a schodů
 • od 85,- Kč bez DPH per m2 | nano impregnace podlah a schodů
 • od 190,- Kč bez DPH per m2 | polyuretanové nátěry podlah a schodů
 • od 250,- Kč bez DPH per m2 | protiskluzové nátěry podlah a schodů
 • od 300,- Kč za dopravu po Praze a regionálních pobočkách + 7,- Kč za každý další KM mimo Prahu | regionální pobočky.
 • Jednotkové ceny jsou uvedeny bez DPH. Výše DPH činní 15% pro domácnosti nebo 21% pro firmy.
 • Jednotkové ceny jsou vždy pro Slovenskou republiku přepočítány dle aktuálního kurzu měny Euro.