Renovace dřevěných fasád

Klient: SVJ Lukavského 1290, Praha 5 Košíře, plocha 500m2

Renovace dřevěných zdi nebo dřevěných fasád, které jsou pod poměrně velkým tlakem vnějšího prostředí, by jistě měly po několika letech obnovit a zabezpečit dřevěné prvky před působením přírodních živlů.

Dřevěné fasády u nás patří mezi stále oblíbenější architektonické prvky. Majitelé domů si je zamilovali nejen pro velmi atraktivní přírodní vzhled, ale také pro vynikající užitné vlastnosti, mezi které patří například dobrá tepelná a zvuková izolace, ochrana stěn proti vlhkosti a minimální nutnost údržby.

Na dřevo, které tvoří fasádu domu, však působí hodně negativních vlivů, zejména vlhkost, sluneční svit a také škodlivé organismy, jako jsou červotoči a další. Dřevěnou fasádu je tak nutné chránit.

Dřevěná fasáda nikdy nebude stejná. Dřevo je velmi variabilním materiálem a každý si může zvolit barvu, strukturu a druh samotného dřeva. Takže nikdy nebudete mít stejnou fasádu jako soused od vedle.

Na této zakázce bylo nutno stávající plochy obrousit. Vzhledem k povětrnostním vlivům, které na dřevo působily po léta, nepostačuje jemné povrchové broušení, ale je nutno provést důkladný hloubkový výbrus dřeva. Toto bylo nutné i na této zakázce.

Renovace dřevěných fasád

Povrch byl začernalý, s prvky začínající hniloby a plísní, popraskaný, zpuchřelý.

Renovace dřevěných fasád

Po důkladném a hlubokém obroušení, kdy došlo k úplnému odstranění všech vad, černoty, plísně, se přistoupilo k ochraně dřevěných prvků.

Jako nejlepší ochrana se v současnosti jeví olejové nátěry.

Systém olejů kombinuje tradiční „olejové“ techniky z minulosti s High-tech nároky současnosti i budoucnosti. Trvalý vývoj, zvyšování přírodních složek, dokazuje, že přírodního vzhledu není dosaženo na úkor kvality a rozsahu použitelnosti. Olejový systém a jeho složky jsou šetrné k životnímu prostředí.

Renovace dřevěných fasád

Tento system je velmi zadouci a vhodny dle dodavatele a naseho vyrobce Dr. Schutz pro venkovní dřevěné terasy a fasády, ktere jsou vystaveny extrémním povětrnostním vlivům a UV záření.

Po aplikaci těchto nátěrů dřevo nemění barvu, nešedne ani nečerna, je ochráněno proti mikrobům a plísním. Zachovává si svůj přírodní vzhled a strukturu.