PROFESIONÁLNÍ RENOVACE A OCHRANA POVRCHŮ

Renovace dřevěných fasád, renovace dřevěných teras

Klient: SVJ Lukavského 1290, Praha 5 Košíře, plocha 500m2

Renovace dřevěných fasád, které jsou v současné době jednou z nejžádanějších exteriérových, ale i interiérových úprav a to jak pro rodinné domy, tak i pro honosná podnikatelská a průmyslová sídla. Obložení dřevem udělá z domu jedinečný klenot. Dřevěné obložení - kromě nového vzhledu je dům chráněn lépe proti únikům tepla a pomůže i při řešení vlhkosti objektů a sídel.

Mezi nejoblíbenější typy dřevěných fasád řadíme zejména fasády z modřínu sibiřského a smrku, které jsou dnes součástí téměř většiny nízkoenergetických staveb.

Dřevěné fasády nejsou jen momentálním výstřelkem módy, ale mezi jejich hlavní domény patří zejména jejich kvalita a léty prověřená technologie.

Proti klasické fasádní omítce jsou dřevěné obklady fasád finančně nákladnější volbou. vyšší náklady na pořízení Vám však vynahradí absence nákladů na údržbu klasické fasády. Rozhodnete se pro přirozené stárnutí dřeva a za několik let Vám tento proces přestane vyhovovat? Jednoduše ji můžete nechat natřít nebo zbrousit a celý proces oxidace začne od počátku.

Dřevěné fasády v zimním počasí výborně izolují dům a šetří Vaše teplo, naproti tomu v horkých letních dnech působí opačným efektem, dům výborně ochlazují. Dřevěná fasáda nikdy nebude stejná. Dřevo je velmi variabilním materiálem a každý si může zvolit barvu, strukturu a druh samotného dřeva. Takže nikdy nebudete mít stejnou fasádu jako soused od vedle. Druhů je široké spekturum, máme na výběr ze stovek fasád.

Dřevěné terasy jsou nejpřírodnějším spojením mezi domem a zahradou, rozšiřují obytný prostor-
Je jedno, z jakého druhu dřeva jsou, přírodní materiál dává komfort, který žádný umělý prvek neumí dát a neumí jej nahradit.

Protože je dřevo přírodní materiál, dochází k jeho opotřebení a je nutné fasádu, či terasu ošetřit, opravit a zabezpečit proti přírodním vlivům.

Renovace dřevěných fasád

Před opravným nátěrem je třeba fasádu opatrně očistit, odstranit volnou špínu a prach. Plesnivá místa by se měla ošetřit speciálním prostředkem na plíseň, nechat dostatečně uschnout a až poté fasádu natřít alespoň dvěma vrstvami.

Kromě toho je dobré pravidelně kontrolovat i možná mechanická poškození či deformace materiálu a povrchu nátěru (například trhliny, napadení škůdci apod.

Pokud se dřeviny povrchově upravují, dochází tím převážně olejováním ve speciálním oleji vyvinutém přímo pro tyto účely.

Oleje udržují přírodní vzhled dřeva a nechávají ho volně dýchat. Kdyby se dřevo lakovalo, byl by to zásah do jejich přírodního procesu a to by bylo velkou škodou.

Dřevěné fasády

Bezbarvá impregnace na bázi rostlinných olejů, působí do hloubky a spolehlivě zabraňuje modrání dřeva, chrání před houbovým napadením. Neobsahuje rozpouštědla a je bez zápachu.

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.