PROFESIONÁLNÍ RENOVACE A OCHRANA POVRCHŮ

Kamenná schodiště je třeba pravidelně udržovat

Kamenné schody jsou svým způsobem unikátní částí mnoha interiérů i exteriérů, jelikož mohou být vyrobeny z pískovce, žuly, mramoru či betonu. Všechny tyto materiály ale mohou trpět osazováním nepříjemných nečistot. A tak by čištění a renovace kamenných schodů měla být naprostou prioritou, pokud chceme zachovat jejich dokonalý vzhled. V tomto ohledu je více než jasné, že by měli přijít na řadu profesionálové. A to nejenom díky tomu, že mají více zkušeností, ale i díky dostupné technice. Jednou z nejlepších v této oblasti jsou metody jako Tenax, nebo Nanoprofesional. Ty se často používají třeba i u čištění dlažby.

Výsledky těchto metod jsou značné

Samozřejmě porovnáme-li právě tyto metody s standardním ručním, nebo vysokotlakým čištěním, uvidíme celou řadu výrazných rozdílů. Čištění a renovace kamenných schodů zmíněnými metodami totiž nabídne mnohem vyšší tlak, a tím i lepší vzhled po samotném čištění. To je navíc vykonáno zcela rovnoměrně, bez nepříjemných přechodů. A to do výrazné hloubky samotných pórů, jelikož právě špína v nich samotných může být největším problémem. Vždy totiž platí a platilo, že špína není pouze na povrchu, ale také uvnitř. A základem je právě její odstranění.

Schody budou vypadat jako nové

Důvody čištění a renovace kamenných schodů jsou samozřejmě jasné. V první řadě je to estetický aspekt, ale stejně tak je důležitý ten bezpečnostní. Například schodiště pokryté vrstvou mechu doslova svádí k případnému uklouznutí. Naopak po vyčištění jsou nejenom dokonalá, ale může být aplikována také specielní protiskluzová úprava, díky které se schody stanou bezpečné třeba i pokud budou pokryté vodou, nebo jinou tekutinou. Stejně tak ale mohou být po daném čištění renovovány, a to pomocí systému DSC Hybrid. Vše začíná odstraněním drobných rýh a nevzhledností, a končí důkladným vyleštěním povrchu. A pokud tedy čištění a renovace kamenných schodů necháte profesionálům, po jejich práci to bude vypadat, jako by vám dovezli nové schodiště.

 

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.