PROFESIONÁLNÍ RENOVACE A OCHRANA POVRCHŮ

I čalouněný nábytek potřebuje vaši péči

Někdo preferuje kůži, jiný nedá dopustit na látky – a jsou i takoví fajnšmekři, kteří doma mají čalouněný nábytek a chlubí se jím, kde mohou. Není se čemu divit – i když se na první pohled zdá obyčejným a možná takový i je, pro majitele se může stát naprostým skvostem. Ale je třeba o něj správně pečovat.

Když máme pohovku či křesla z kůže, stačí je obvykle jen otřít, protože jsou více než odolná. Látky přesajeme vysavačem. Ale co s čalouněním? Když si ho pořídíme, nemusíme se o něj příliš starat, protože je krásné, nadýchané a voňavé. Ale jak jde čas, přestává stačit jen ho po povrchu přesát nebo se ho pokusit trochu vyprášit rukou. V čalounění se usazuje mnoho roztočů a mikroorganismů, které sice nevidíme, ale když se zvíří do vzduchu, dýcháme je a mohou způsobovat alergie, dýchací problémy a další obtíže. Při správné péči o tento typ materiálu se ale žádných škodlivých vlivů nemusíme bát – a čalounění navíc může navždy zářit krásou.

Důkladná očista

Je třeba myslet na to, že nestačí jen čistit povrch, protože to nejhorší je usazené právě tam, kam se běžně nedostaneme – uvnitř čalounění. Proto správná péče o čalouněný nábytek vyžaduje nejen náš čas a trpělivost, ale i vlastnictví specializovaných přístrojů, které nám pomohou. Nechce se vám je kupovat? Pak je řešením pozvat si profesionály, kteří se jednou za čas o čalounění postarají a zlikvidují z něj vše, co může škodit nejen vám, ale i nábytku. Po jejich zásahu je vše ne nepodobné právě zakoupenému nábytku s nádhernými vzory.

Opraví neopravitelné

Pracovníkům firmy Očista prostor® nedělá čištění čalouněného nábytku sebemenší problém. Jsou na to řádně proškoleni, vybaveni a mají léta zkušenosti. A co když máte čalounění potrhané a všude z něho koukají nitky? Ani to není problém a jediným řešením nemusí být vyhození. Můžete vše dát zrestaurovat a opravit, takže vzápětí máte doma skutečný skvost, který vám všichni budou jen tiše závidět.

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.